Jdi na obsah Jdi na menu

Zase jsme dostali přes držku, posteskl si ostravský trenér Svědík.

Až po sobotním prvoligovém utkání na Slovácku se bude vedení Baníku zabývat nesplněným ultimátem ostravského týmu. Po středeční pohárové prohře v Ústí nad Labem 0:2 by týmu trenéra Martina Svědíka měl hrozit další postih.

 

Předseda představenstva klubu Petr Šafarčík dal minulé pondělí po ostudném výkonu a domácí prohře s Bohemians 1905 mužstvu pokutu 300 tisíc korun a podmínku, že další sankce nebudou následovat jen v případě pohárového postupu přes Ústí a zisku čtyř bodů z dalších dvou kol. Zatímco druhou část by Baník díky překvapivé výhře nad Libercem ještě mohl splnit, středeční zápas na hřišti druholigového soupeře nezvládl a byl vyřazen.

"Zatím jsme o tom nemluvili. Myslím, že to bylo dané a není to třeba dále rozvádět. Víc o tom mluvit opravdu nechci, je to věc mezi vedením, námi a kabinou," řekl kouč Svědík.

Šafarčík pouze na dálku vzkázal, že představenstvo se ultimátem bude zaobírat až po sobotním utkání na Slovácku. Baník se po nečekaném vítězství nad Libercem 3:0 vrátil ve středu na severu Čech do staré bídy. Proti druholigovému celku v první půli zcela propadl a mohl být rád, že nedostal víc než jen dva góly. Ústí ještě dvakrát trefilo tyč. Hra Ostravanů se přes kosmetické zlepšení ve druhém poločase znovu nemohla líbit fanouškům, kteří podobně jako proti Bohemians 1905 týmu po utkání od plic vynadali.

Dostali jsme zase, jak se lidově říká, přes držku. Po výkonu s Libercem u některých hráčů znovu poklesla poctivost a koncentrace. Tou fackou se to vrátilo tam, kde to bylo," řekl Svědík.

Ostrava zkolabovala i přesto, že Svědík udělal v úspěšné sestavě jen tři změny a dvě z toho byly ještě vynucené zdravotním stavem Jana Zawady a Antonína Fantiše. "Zaspali jsme trochu úvod a od toho se to odvíjelo. Mávnutím kouzelného proutku, že porazíte Liberec, pořádek v hlavách hráčů neuděláte. Vzpamatovali jsem se, až když jsme si něco řekli v kabině, ale v úvodu chyběla zodpovědnost a koncentrace," řekl Svědík. Za pohárovou blamáží udělal ve čtvrtek tlustou čáru a své svěřence už chystá na Slovácko. "Vypadly i jiné ligové týmy. Musíme se co nejlépe připravit a zkoncentrovat na Slovácko," řekl Svědík.

Mladý ostravský tým se navíc až do konce podzimu bude muset obejít bez chorvatského záložníka Davora Kukece, který dlouhodobé problémy s břišním úponem bude nejspíše řešit operací.

 

 

220px-ostrawa_7176.jpg