Jdi na obsah Jdi na menu

Viktorce skončila sezóna.

Článek z programu na 18. kolo:
Viktoria Žižkov má několik jarních přírůstků. Jedním z nich je dvaadvacetiletý obránce Hlučína Patrik Dressler. Odchovance ostravského Baníku si na severu Moravy vyhlédl trenér Roman Nádvorník, který věří, že by Patrik mohl být viditelnou posilou v boji o postup do nejvyšší domácí soutěže.
Patriku, jak ses dostal k fotbalu a kolik ti bylo let?
Mé fotbalové začátky jsou spojené s Baníkem Ostrava. Když mi bylo šest let, dědeček mě vzal na jeden fotbalový kemp, kde se sešlo zhruba 50 malých fotbalistů a trenéři si vybírali ty nejšikovnější z nich. A pro mě to tehdy dopadlo dobře – nechali si mě tam.

V Baníku jsi pak vydržel ještě hodně dlouho…
Až do 21 roků. Takže dlouhých 15 let na Bazalech. Prošel jsem si tam žáky, dorostem, 2 roky jsem hrál za B tým 3. ligu a pak jsem přešel do Hlučína. Tam jsem hrál poslední dva roky, no a teď přišla nabídka z Viktorky.

Jak vnímáš tuhle nabídku?
Určitě ji vnímám jako výbornou fotbalovou příležitost. Viktorka bojuje o první ligu, a kdo by tam nechtěl? Byl jsem nadšený, když jsem zjistil, že se o mě zajímají pánové Rýva a Nádvorník, a jsem moc rád, že to nakonec vyšlo.

Jak si v Praze zvykáš?
Když jsem do Prahy přijel poprvé, byl jsem trochu zmatený, ztrácel jsem se tu. Ale teď už je všechno v pořádku, už si zvykám. V tom mi hodně pomohl Dan Bartl, kterého dobře znám ze severu Moravy. Provedl mě tu a ukázal mi, jak to v Praze chodí.

V Praze jsi nikdy delší dobu nebyl?
Nikdy. Jen občas s přáteli jsme sem přijeli na víkendový výlet a pak zase zpátky do Ostravy. Takhle dlouhou dobu jsem tu úplně poprvé.

Jak v Praze bydlíš?
Jsem zatím s dalšími kluky na hotelu. Je nás tam 7 a je prima, že tam nejsem sám. Se spoluhráči jezdíme společně na tréninky, můžeme si popovídat, hrajeme hry na play station, konkrétně FIFA, takže je o zábavu postaráno. Líbí se mi i tréninkové podmínky, takže si vůbec nestěžuji.

Jak jste si sedli se spoluhráči v týmu?
Je tu příjemná atmosféra. Věřím, že jsme si se spoluhráči sedli lidsky i fotbalově, a doufám, že se to projeví i při zápasech.

Byla pro tebe Viktorka doposud neznámý tým?
Proti Viktorce jsem nikdy nehrál. Samozřejmě jsem její výsledky sledoval, a to nejen jako fotbalista, ale i jako kamarád, protože kluky, kteří jsou ze severu Moravy a hrají za Viktorku, už nějakou dobu znám.

A jak vidíš šance Viktorky na postup do první ligy?
Myslím si, že šance určitě má. Čelo druhé ligy je nesmírně vyrovnané a každý z těch předních týmů má šanci vybojovat postup. Bude to hodně bojovné, vyrovnané a já doufám, že úspěšné jaro.

Jaké máš v životě fotbalové cíle?
Vždycky jsem chtěl hrát první ligu. To byl celý život můj nejvyšší cíl. Pokud by se to povedlo, byl bych moc spokojený. Vše, co by se povedlo nad tenhle rámec, třeba nějaké zahraničí angažmá, to už by byl obrovský bonus. Já se soustředím hlavně na první ligu.

Jaké jsou tvé nejoblíbenější týmy? V Česku i v zahraničí?
V Česku je to samozřejmě Baník, kde jsem vyrůstal a na který se jen těžko zapomíná. Kdo ví, třeba se mi jednou poštěstí hrát nejvyšší domácí soutěž právě na Bazalech. A v zahraničí? Jednoznačně Real Madrid.

Jaký post na trávníku ti nejvíce vyhovuje?
Nejlépe se cítím v obraně. Mojí nejlepší pozicí je místo pravého beka, to se mi zamlouvá a doufám, že na tomhle místě Žižkovu pomůžu.

 

 

patrik2.jpeg

před rokem, kdy ještě oblékal dres FC Baníku Ostrava

 

 

patrik3.jpg

po přestupu na podzim 2012 do FC Hlučín

 

 

uznf9d4via53o5lhpzmbgl0msjbprraf-1ayizkclkasrk7jlck4ffgkw27dsod6wlxzhsy.jpg

teď už v dresu Viktorie Žižkov

 

 

 

Hlučín – V ostravském Baníku nebylo pro rychlonohého pravého obránce Patrika Dresslera místo, vysvobozením byl pro něj přestup do třetiligového Hlučína. Trenér Pavel Hajný z něj udělal klíčového hráče, dvaadvacetiletý zadák se mu za to odvděčil výbornými výkony.


Forma Patrika Dresslera měla v MSFL stoupající tendenci a hlavně nezůstala bez odezvy. Šikovného beka si všiml kouč ambiciózního Žižkova Roman Nádvorník. Výsledek? Patrik Dressler je pod televizním vysílačem na měsíční zkoušce. „Nabídka ze Žižkova mě potěšila. O svých šancích jsem se bavil i s trenérem Nádvorníkem. Říkal mi, že záleží jen na mně, jak se o svou šanci poperu," řekl Patrik Dressler. V Praze je zatím krátce. „Mám za sebou dva tréninky a halový turnaj v Liberci. Dnes máme volno, tak odpočívám na hotelu," popisuje zatím své žižkovské angažmá mladý obránce.

Pod Ještědem viktoriáni skončili čtvrtí. „Byli jsme poslední, ale měli jsme stejně bodů jako druhý Liberec, bohužel rozhodla minitabulka," krčí rameny Patrik Dressler. Na turnaji poprvé poznal, co znamená, když impulzivní kouč Roman Nádvorník zvedne hlas. „Po debaklu s Libercem jsme to pěkně schytali. Ale asi oprávněně. V dalším zápase jsme totiž porazili Teplice 4:3," podotkl odchovanec ostravského Baníku, který se v tomto duelu zapsal jednou mezi střelce. Na žižkovský život si teprve zvyká. „Zatím si nemohu na nic stěžovat, akorát jen na to, že domů se dostanu až za měsíc. To se uvidí, zda dostanu smlouvu, nebo ne," pokračuje v povídání podzimní opora Hlučína.

Když si projedeme soupisku Žižkova, docela se v něm tvoří hlučínská kolonie. Vedle Patrika Dresslera za Viktorku hrají ještě Daniel Bartl s Lukášem Bartošákem. „Je to tak, celkově je nás tady z Moravy docela dost. Kromě nás tří Hlučínských přišel na zkoušku ještě Wojnar, a když k tomu ještě připočteme Bestu, Kaloda a Ricku, je to silná kolonie," směje se krajní obránce. V kontaktu je stále i se svými hlučínskými spoluhráči. „Hlavně s Lukášem Krčmaříkem, Tomášem Binarem a Petrem Ondrušíkem si volám pravidelně. Chtějí vědět novinky a samozřejmě že ty já taky. Člověk musí mít přehled, jak to vypadá v Opavě a Hlučíně," podotkl Patrik Dressler.

Když se Patrik Dressler ohlédne za létem, svůj přestup do Hlučína hodnotí velmi pozitívně. „Ač to zprvu nevypadalo, beru svůj přestup do Hlučína jako výhru a krok dopředu. Půl roku jsem pravidelně hrával a to mi hodně pomohlo. Celkově se řada kluků posunula už i v minulosti z Hlučína dopředu, já mohu všem jen tento klub doporučit," chválí Patrik Dressler klub Lumíra Kota. A jaký má mladý fotbalista program v tomto týdnu? „Máme před sebou kondiční blok v Měcholupech a přípravný zápas s Duklou," uzavřel Patrik Dressler krátké povídání.

 

Autor: Roman Brhel