Jdi na obsah Jdi na menu

Viktorce se prostě na domácím hřišti nedaří.

První větší šanci utkání si připsal domácí Škoda, jehož hlavičku zastavila levá tyč střížkovské branky. Hosté odpověděli také zajímavou příležitostí. Na Volkův centr si naběhl Laštovka, následný pokus ale vykopl z brankové čáry žižkovský kapitán Šťastný. To bylo ovšem na dlouhé minuty vše, co stojí za zmínku.

Opatrní hráči hostujícího družstva spoléhali na perfektně soudržnou obranu, která Viktorku do vyložených šancí nepouštěla. Komplikace však nastala ve 40. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen střížkovský Ježdík. Toho ale brzy pod sprchy následoval domácí Hejný, jenž zastavil rychlý kontr Bohemians. Z následného přímého kopu se propracoval k míči Josef Laštovka a trefil se naprosto přesně.

Do druhého poločasu musel domácí trenér Trpišovský stáhnout ze hřiště zkušeného Ševinského, který laboruje se zraněním. Ani tato komplikace však domácím nevzala chuť hnát se za vyrovnáním. Na hřišti bylo více prostoru, což červenobílým svědčilo. Proměňovat brankové příležitosti však pro hráče Viktorky bylo nadlidským úkolem. To platí i o šanci Škody, jehož našel velmi dobrým centrem Bartošák, míč však nadvakrát zkrotil Mandous. Z dalšího minisouboje Škoda-Mandous opět vyšel vítězně mladý brankář Bohemians Praha.

Zpytovat svědomí musel v 70. minutě Bodeček, jehož hlavičku do protipohybu výtečně zneškodnil hrdina předchozích okamžiků – střížkovský gólman. V 72. minutě byli domácí za aktivitu odměněni. Centr z pravé strany doplachtil k Mateji Sivričovi, který ho chladnokrevně přetavil v gól. Brzy mohli jít viktoriáni dokonce do vedení. Agilní Sivrič našel Bartla, který ve vyložené šanci netrefil odkrytou část branky. Žižkovští se hnali za vedoucím gólem. Jejich útočné choutky však zhatila chyba, kterou hasila poslední instance v podobě Bodečka faulem. Vysoký stoper žižkovského týmu byl stejně jako jeho kolega Hejný a protihráč Ježdík vyloučen. Následný trestný kop poslal Ibragimov těsně vedle. I v devíti se mohli Trpišovského svěřenci radovat z branky, avšak Folprecht trefil tyč.

V samém závěru pracovaly emoce na obou stranách. Asistent domácího trenéra Houštecký byl dokonce vykázán na tribunu. Branky už se ale diváci nedočkali, a tak malé pražské derby skončilo nerozhodně 1:1.

Ohlasy trenérů

Jindřich Trpišovský (Viktoria Žižkov): V prvním poločase soupeř velmi dobře bránil, nedostali jsme se moc do hry a ani jsme si nevypracovali nějakou výraznější šanci. Byl to oboustranně opatrný zápas. Bohužel na konci první půle jsme dostali červenou kartu. Hlavní rozhodčí se šel poradit s pomezním, který mu říkal, že má udělit žlutou kartu. On našeho hráče přesto vyloučil. Z následné standardky jsme obdrželi gól. Do druhé půle jsme šli do obrovského rizika, protože zdravotní problémy měl Franta Ševinský. Nemohl hrát naplno, proto nám nezbývalo nic jiného, než dohrávat na tři obránce. Přes to všechno, co se tady dělo, se nám podařilo srovnat na 1:1. Neproměnili jsme další obrovské šance, ať už to byla Folprechtova tyč nebo příležitost Dana Bartla, na kterého zívala prázdná branka. Bohužel nám to tam nepadlo. Co se tady dělo posledních deset minut, nechci vůbec komentovat. Použiji včerejší slova pana Komňackého o tom, že takové věci se v Česku nedějí.

Miloš Sazima (Bohemians Praha): Přijeli jsme si pro bod, který jsme získali, takže s tím můžeme být maximálně spokojení. Myslím si, že i diváci se bavili. Závěr zápasu byl hodně hektický. V zápase byly uděleny tři červené karty, i když je to derby, je to neobvyklé. Směrem dozadu jsme v rámci možností předvedli zodpovědný výkon. Dopředu jsme měli být, zejména ve druhém poločase, rozhodně odvážnější. Obraz hry by vypadal jinak, takto jsme byli víceméně pod tlakem. Pokud bychom v přesilové hře lépe vyřešili brejkové situace, tak jsme šli minimálně třikrát sami na bránu. Mohli jsme i zvítězit. Ale jak jsem řekl, s remízou jsme spokojení.