Jdi na obsah Jdi na menu

Prokletí domácího stadionu prolomeno - odnesla to Karviná.

Na Žižkov přijede lídr tabulky.

Proti Karviné čeká Viktorku poněkud jiné utkání než minulý týden na Vltavínu. Půjde o soupeře, který je fotbalově kvalitnější a to by mohlo být i předzvěstí pohlednějšího fotbalu: „Jede k nám vedoucí celek tabulky a to je určitě pro věšeny zvýšená motivace. Pro nás je cílem navázat na bodové úspěchy z minulých zápasů a na našem stadionu potvrdit zisk do tabulky, který jsme přivezli z Vltavínu. Předpokládám, že půjde o kvalitní utkání, protože soupeř má nejen dobrý tým, ale také jednotlivce v sestavě. Oproti boji na Vltavínu, kde šlo o v uvozovkách o přežití, by měl být k vidění daleko fotbalovější zápas,“ přibližuje trenér Trpišovský.

Na marodce našeho týmu zůstává pro potíže s kolenem Kiidron a Folwarczny s virózou. Dressler už začal lehce trénovat a do plné přípravy půjde příští týden. Stejně tak začal s lehčí zátěží i Ševinský: „Ostatní hráči, mimo dvou, u kterých se objevila lehčí viróza a o jejich startu se rozhodne v sobotu, jsou v pořádku. Jsem rád, že už můžeme počítat s Voltrem i Bartošákem, kteří nám chyběli pro karetní tresty,“ vypočítává absence trenér týmu.

Skutečnost, že to v neděli bude po herní stránce jiné utkání, potvrdil i Matej Sivrič: „Doma jsme vždy předváděli fotbalovější podívanou a v tom chceme pokračovat. Na to, že soupeř je nahoře v tabulce, se moc nedíváme. Myslím si, že Karviná je nebezpečnější v domácím prostředí než venku. Je to důležité utkání a chceme ho stoprocentně zvládnout nejen kvůli nám, ale také udělat radost fanouškům.“

Cesta k vítězství vede pouze přes poctivý výkon celého mužstva: „Proti podobnému týmu musíme být maximálně zodpovědní. Chce to pracovat ze zajištěné obrany a hlavně neinkasovat. Rozhodně to nebude utkání jako na Vltavínu. Obě mužstva budou chtít hrát dopředu. Když se dostaneme do šancí na vstřelení branky, tak je nesmíme promarnit jako v některých minulých zápasech,“ varuje Lukáš Bodeček.

První poločas lépe vyšel Viktorce: domácí byli aktivnější než Karviná, která vůbec nevypadala jako lídr tabulky. Převaha vedla i k několika šancím, ale prosadil se až Radek Voltr ve 37. minutě, když do brány strážené Pindrochem dorážel míč po velkém závaru. Ten vznikl ránou Miroslava Podrazkého z přímého kopu, kterou Pindroch jen vyrazil. K míči se pak dostal Marcel Šťastný, který poslal balon zpět do malého vápna, kde se podařilo dostat míč za brankovou čáru právě Radku Voltrovi. Ještě do poločasu mohli hosté srovnat, ale rána Gondy z hranice pokutového území šla naštěstí vedle pravé tyče branky Marka Boháče. První půle tak skončila příznivě pro Viktorku, vedla 1:0. Druhý poločas začal velkým tlakem Karviné, ta se v úvodní desetiminutovce horlivě snažila o vyrovnání a málem se jí to povedlo v 52. minutě, kdy centr Hotteka líznul hlavou Mišinský a poslal míč jen těsně vedle tyče Boháčovy branky. Veškeré hrozby ale utnul v 66. minutě Daniel Bartošák, který vstřelil druhou branku Viktorky. Z přímého volného kopu dokázal obstřelit zeď a poslat míč do míst, kam Pindroch neměl šanci doskočit. Až do konce už branka nepadla, a tak Viktorka doma poprvé naplno bodovala proti nejsilnějšímu týmu, alespoň podle dosavadního vývoje v tabulce. Tam mají po třinácti kolech červeno-bílí 15 bodů a míří pomalu nahoru.