Jdi na obsah Jdi na menu

Nejlepší hráč Baníku zraje jako vyhlášené víno. Jak on sám hodnotí podzim?

Proti Slavii jste si opět vytvořili několik možností ke vstřelení gólu, žádnou jste však nevyužili. To asi hodně mrzí…

Chtěli jsme pokračovat v tom, jak jsme hráli proti Jablonci. Napadat už od útočníků, čímž bychom si, v co největší blízkosti branky Slavie, okamžitě vytvořili šance. Sice se nám kvůli tomu objevovala vzadu okénka, kterých Slavia využívala, ale myslím, že postupem času jsme si to více hlídali. Škoda že se nám nepodařilo vstřelit alespoň ten jeden gól, dalo se na něj vyhrát.

Co vám tedy chybí, že nedáváte góly?

Asi nemáme tu správnou touhu dát gól. Před brankou soupeře se nikdo k míči nenatlačí, neudělá krok navíc. K tomu nás opustilo i štěstí.

Třeba při vašem trestném kopu, který jste zahrával z ideální vzdálenosti i pozice. Hráči Slavie jej však ve zdi srazili těsně nad branku.

Ano, třeba ten můj trestňák, ten mohl do branky klidně spadnout.

Ještě předtím jste se dostal k nadějné střele, kterou vám však před brankou nešťastně srazil Milan Baroš mimo branku…

Ta střela nešla ani na bránu, takže tam to mohlo gólem dopadnout, jedině kdyby Bary míč usměrnil do branky.

Každopádně se zase potvrdila bídná koncovka Baníku. Co s tím chcete před čtrnácti jarními zápasy dělat?

(pousměje se) Musíme s tím něco dělat. Ve většině zápasů se snažíme hrát zezadu, vycházíme prostě z dobré defenzivy. Víme, že když se nám povede dát gól jako prvnímu, tak obrana je schopna to udržet. To je taky důležité. Jenže chybí nám teď ta nadstavba, prostě někoho přehrát. Jsme proto rádi, že začíná zimní přestávka, jelikož v ní budeme moci na útočné fázi zapracovat.

Trenéři i vy hráči jste celý podzim doufali, že góly časem přijdou, ale nestalo se tak. Dvanáct vstřelených branek v šestnácti zápasech je málo…

Těžko říct, proč tomu tak je. Kdybychom to věděli, tak jsme dali více gólů. Vždyť my se v žádném zápase netrefili více než dvakrát, což je celkem smutné. O to více se musíme snažit, aby na jaře branek přibývalo.

Považujete útočnou fázi za váš největší problém, se kterým jste se na podzim setkali?

Největším problémem je to, že mnoho remízových zápasů jsme nedotáhli do vítězného konce. Jihlava, Teplice, Slavia… Navíc smolná porážka s Jabloncem, kde z toho mohl být také bod. Když si to tak člověk promítne, mohli jsme mít o několik bodů více. Chyb ale celkově v naší hře bylo více, takže buďme rádi alespoň za to, co máme.

Koneckonců za tak málo vstřelených branek máte bodů dost…

To je pravda. Hlavně ze začátku sezony se nám dařilo s minimem branek dělat mnoho bodů. Ani s dalším průběhem soutěže ale góly nepřibývaly, takže máme v zimě co dělat a na čem pracovat.

Jak tedy hodnotíte podzim?

Myslím, že nikdo od nás nečekal, že uděláme dvaadvacet bodů. Musíme být rádi za to, co máme, byť víme, že to mohlo být lepší.

Jste překvapeni počtem bodů, který máte?

Tak musím přiznat, že tím, jak jsme hráli, a dařilo se nám, tak jsme najednou věřili, že tato sezona může být i lepší. Že konečně můžeme hrát i o něco jiného než jen záchranu. Výsledkově nám nevyšly tři poslední zápasy, což trochu dojem z podzimu kazí.

Objevili jste se dokonce až na pohárovém čtvrtém místě, které jste ale nakonec udržet nedokázali…

Jak už jsem řekl, s Jabloncem mohla být remíza, Slavii nebo Jihlavu jsme doma chtěli porazit. Podobně i duel v Českých Budějovicích, které nás porazily naší zbraní z úvodu sezony. Tři body nad námi doslova vydřely.

Tabulka je po podzimu hodně vyrovnaná, zdaleka ještě nejste ani zachráněni…

To je pravda. Jaro bude určitě ještě hodně zajímavé. Žádný celek nemá nic jistého. I proto je nutné dále makat a věřit, že na jaře budeme podávat ještě lepší výkony. Potenciál na to tento tým určitě má. To jsme na podzim všem ukázali. 

 

zdroj: David Hekele, Moravskoslezský deník