Jdi na obsah Jdi na menu

Na Bazaly přijedou Teplice, Dominik Kraut očekává těžký zápas.

svedikboleslav_sm.jpgPodzimní část Gambrinus ligy pomalu finišuje. Baník Ostrava hostí v pondělí na Bazalech FK Teplice. "O kvalitách Teplic víme, zejména o jejich útočné síle. Nicméně hrát se dá s každým. Mnohé se bude odvíjet od našeho výkonu, jak obstojíme my," tvrdí Martin Svědík před blížícím se zápasem.

Marodka Baníku aktuálně čítá tři jména. "Mimo hru zůstává Ondřej Sukup, který teprve začal běhat. Dlouhodobě zranění jsou David Petrus a Václav Svěrkoš," odhalil trenér Svědík. Zdravotní problémy hlásí také brankář Michal Bárta. "V modelovém zápase proti Charvátské Nové Vsi si přivodil tržnou ránu na ruce. Ale na zápas by měl být připraven," říká Svědík.

Fotbalisté Baníku nastoupí k ligovému zápasu po čtrnáctidenní pauze zapříčiněné reprezentační přestávkou. Tréninkový dril si zpestřili modelovým zápasem s Charvátskou Novou Vsí. "V prvním týdnu se přitlačilo, abychom nabrali kondici. Třikrát jsme trénovali dvoufázově. Tento týden jsme najeli na klasický mikrocyklus," přiblížil trenér Svědík tréninkovou náplň áčka Baníku. "Hráči dostali zabrat, únava je na nich znát, ale na zápas s Teplicemi budou v pořádku," dodává.

Trenér Svědík nehodlá výrazně měnit základní jedenáctku. "Pokud nějaké změny budou, tak jich nebude moc. Osu mužstva chceme zachovat. Sestava určitě nedozná čtyř nebo pěti změn, protože už máme zažité automatismy a kupříkladu defenzíva nám funguje velice dobře," míní Martin Svědík.

Lodivod ostravského Baníku věří, že se Baník nastartuje i v ofenzívě, která nefunguje podle jeho představ. "Chceme se zlepšit v útoku. Nejen co se týče proměňování šancí, ale také v předfinální fázi, konstruktivním odebrání míče a kreativitě. Individuální výkony hráčů, kteří se o ofenzívu zasluhují, musí jít nahoru," zdůrazňuje trenér Baníku Ostrava Martin Svědík.

Letošní sezóna v podání Teplic ostře kontrastuje s tou loňskou, ve které svěřenci trenéra Zdeňka Ščásného dlouho bojovali o zachování prvoligové příslušnosti. "Už na jaře nastalo u Teplic v některých zápasech zlepšení. V létě kádr vhodně doplnili a mužstvo, jehož osa zůstala stejná, si teď sedlo. Exotičtí hráči přinesli nadstandard a kreativitu v ofenzívě," míní kouč FC Baník Ostrava Martin Svědík.