Jdi na obsah Jdi na menu

Poslední výprava

Příspěvky

Oslava dne vítězství aneb sovoboda všem

dscf9881.jpgDen vítězství jsme oslavili jak jinak na břehu oblíbeného rybníka. Tentokrát s Vikim a Káčou a odpoledne i s mou ženou, jsem již po několikáté prožili fantastické okamžiky, které jen sama příroda přináší. Překrásný den plný ostrého slunce, spousta záběrů a překrásné ryby. To jsou indície, které Vás ženou z panelákové šedi. Ve fotogalerii opět najdete pár nových fotek z tohoto lovu. Celkem jsem ulovili 10 kaprů a celkové pořadí rybářů není až tak důležité. Jen hláška Vikiho "všichni tady hrají hokej, jen já jsem mantinel" opravdu stála za to...A proč ji vyslovil...?... to už nechám na Vás. A co uloveni kapři...? Samozřejmě dostali svobodu...!!!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

Zase braly...

2012-05-06-14.22.29-1.jpgFotoalbum opět rozšířen o fotografie úlovků z neděle 6.5.2012. Překrásný den plný sluníčka a já tentokrát s Pepčou a Vikikacou v akci. Chlapci díky, byla to paráda...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

1. máj 2012

2012-05-01-15.58.50.jpgFotoalbum v rubrice "úlovky 2012" opět doplněn o úlovky z včerejší výpravy. Překrásný den ve společnosti suprových lidí...Pořád lepší, než povinný prvomájový průvod, ne...?

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

Jak jsem chtěl rozšlapat pruty...

2012-04-27-07.48.08.jpg V celém příspěvku si můžete přečíst, co všechno se dá prožít při sportovním rybolovu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

Fotoalbum rozšířen o úlovky 2012

S radostí Vám všem sděluji, že byl konečně důvod rozšířit fotoalbum o rubriku "úlovky 2012". Na prvních fotkách můžete vidět mého nového kolegu ze slovenské Turzovky a na druhé můj poslední kapří úlovek. Doufám, že těch příležitostí, pochlubit se nějakými krásnými kapitálními vodními tvory bude čím dál tím více.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

Prvotní nezdar vystřídal dílčí úspěch.

Ikdyž totálně neuspokojivý výsledek minulý týden mi naznačoval, abych nechal suderovy kapry pěkně odpočinout,  po vzájemné dohodě s rybářským kamarádem Patrikem, jsme v sobotu vyrazili společně do Staříče. Po mém příjezdu mně celkem překvapil velmi malý počet rybářů, nic méně mně zase velmi mile překvapila přítomnost Lipana8. "Tak to bude dnes paráda" jsem si řekl ve společnosti svých kamarádů a rychle jsem začal rozbalovat své feedery. Chtěl jsem prostě změnit styl lovu a vyzkoušet opravdu velmi jemné nádobíčko. Dlouho se nic podstatného nedělo, ani na mých prutech ani na Patrikových. Proto jsme s obdivem a určitou závistí sledovali z povzdálí Lipana8, jak tahá ryby jednu za druhou. Nejkrásnější okamžiky však nastaly, když si k nám přišel zakouřit a Patrik mu sdělil, že viděl před chvíli před sebou ve vodě plavat jeho pruty. A jak reagovavl Lipan8...? "Ty vole, kde mám druhý prut" zaznělo z jeho úst a ihned se s rukama na bradavkách rozběhl po břehu rybníka. Samozřejmě prut vyskočený z vidliček se válel ve vodě, kousek od břehu. A takhle se to opakovalo celkem 3x, a to vždy, když si přišel s náma pokecat. Prostě neuvěřitelné zážitky...A pak, že sportovní rybolov je jen o sezení nebo ležení  u vody....!!! V pravé poledne se i na mně usmálo štěstí, špička Shimánka šla pěkně ve směru vlasce a na břehu se nakonec ukázal krásný, zdravý kapr v délce 60 cm. Pak následovali další dva, ale jejich míru sdělovat raději nebudu. Dohromady měli možná 40 cm...!!! Ano jsou to ti malincí kapříci, které tam Suderovi přihodil jeho kolega, u kterého měl kapry přes zimu. Doufám, že je brzy vychytáme, že jo Lipane8...??? A Patrik...najednou, z ničeho nic, odpoledne překrásný rozjezd přes brzdu a koukejme, nádherný kapr - 63 cm. Patrik se svými novými CHUBY ukázal, že už taky není žádný teoretik. Udělal jsem mu několik fotek a honem s rybou do vody. Co dodat...? Přes nepřízeň počasí skvělý zážitek s dobrými kamarády u vody. A co víc si přát....

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

Totální propadák na začátku sezóny

2012-04-06-08.55.39.jpg Úvod letošní sezóny se nezdařil. Po adekvátních přípravách a hladu po velkých kaprech jsem v pátek vyrazil do Staříče. Plný myšlenek, že se zase poperu s velkými pašáky, jsem brzy ráno přijel do suderového království. Že to nebude to pravé ořechové, jsem i předpokládal. Voda je přece jenom ještě hodně studená, ale že to bude takový propadák, jsem opravdu nevěřil. Celkem se nás tam sešlo devět a věřte, že jsem s určitou mírou závisti sledoval kolegy rybáře, jak občas nějakého toho kapra tahají na břeh. Největší úlovek byl kolem 80 cm... Ať už jsem dělal cokoliv, měnil montáže, nástrahy, způsoby lovu, včetně feederu, neměl jsem tentokrát tolik štěstí. Co dodat, člověk se celý život učí a tento dílčí neúspěch mně jen tak od další výpravy za velkými kapry neodradí. Za podporu děkuji Pepčovi a Lipanovi, kteří mně poctili svou návštěvou a zpříjemnili mi tak trochu smutné chvilky na břehu rybníka. Tentokrát jsem prohrál na celé čáře, ale věřím, že suderovým kaprům všechno vrátím i s úroky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

To byly časy

Vzpomínka na dobu minulou...V celém příspěvku si přečtěte informaci z lovu ve Staré Vsi nad Ondřejnicí...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava

Pepčův "dědečkův" rekord.

Čtěte, Pepča si chytil osobní rekord...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Poslední výprava