Jdi na obsah Jdi na menu

Kamarádi rybáři

Příspěvky

Tak to je on, Láďa Suder.

suder.jpgMilovník dobrého pivíčka, kvalitního moravského vínečka, strůjce dobré nálady, skvělý a upřímný kamarád, ale hlavně...majitel překrásného "rybářského království" kousek od Ostravy. Kdo z Vás ho osobně zná, může potvrdit, že každá minuta v jeho společnosti je naprostým zážitkem. A když k tomu přidám i těch spoustu krásných kapitálních kaprů v jeho rybníku, máte zaručeno, že se nikdy nebude nudit. Nevěříte...? Vezměte rybářský vercajk, do navigace si dejte obec Staříč a hledejte "Sudrův rybník"...! Láďa Vás určitě přivítá s úsměvem na tváři...

více na: www.suder.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

S profíkama je radost komunikovat.

Už z názvu tohoto příspěvku je jasné, že má dvoudenní komunikace s jedním z mnoha českých profíků na lov velkých kaprů Honzou Tolarem z Mastodont Baits týmu přinese vždy něco pozitivního. Po shlédnutí několika úžasných videí od vody a přečtení odborných článků o výrobě boilies této značky jsem se rozhodl, že letošní kaprová sezóna bude o této značce . Změna je život a u vody se přece vždy něco děje. Jejich výrobky mně natolik zaujaly, že jsem po doporučení Honzy objednal pár loňských osvědčených nástrah a letošních novinek a teď netrpělivě čekám na jejich doručení. Jaro se pomalu blíží a nás rybáře určitě čekají další velká kapří dobrodružství. Tak pojďme do toho...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

Lov kaprů ve studené vodě. Proč nepoužívat klasické boilies? Tady je odpověď!

Lov kaprů ve studené vodě není žádný med! Snahu o ulovení kapra za nízkých teplot kolikrát komplikuje právě nízká teplota vody. Proč? Protože nízká teplota vody způsobuje to, že kapři v tomhle prostředí nechtějí intenzivně přijímat potravu takovým způsobem, jakým byli rybáři zvyklí v přívětivějších měsících. Přesto! Existují způsoby, jak se i pasivnějším kaprům ve studené vodě „dostat na kobylku“. Řešení může být například v atraktivní nástraze, která dokáže spolehlivě pracovat i za hodně nízkých teplot.

Více se dozvíte ze:

https://www.inrybar.cz/rybolovne-techniky/kaprarina/lov-kapru-ve-studene-vode-proc-nepouzivat-klasicke-boilies-tady-je-odpoved/

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

Rybář si splnil sen. Kaprařil na sněhu a z vody vytáhl obřího lysce.

 

Rybáři mají své sny. Jedním z nich je ulovit kapitální kus za zimních podmínek, kdy je aktivita ryb minimální. Na sklonku roku 2020 se to podařilo známému kapraři Martinu Čechovi, když na pískovně ulovil lysce o hmotnosti 21 kilogramů.

Začátek zimy a první sněhové vločky jsou pro mnoho rybářů impulsem k zazimování náčiní. Doma v teple jen vyčkávají na příchod jara. To však neplatí o nadšencích, kteří jsou ochotni chodit na ryby i při teplotách atakujících bod mrazu, někdy i klesajících výrazně pod nulu. Respektive takové počasí doslova vyhledávají. Není se čemu divit, když jednou z nepsaných disciplín rybářů věnujících se lovu kapitálních kaprů je takzvaný „kapr na sněhu“. Zapomeňte na kulinářské lahůdky, je to typ rybolovolovu. Ovšem za extrémních podmínek, kdy rybáři čekají na sněhovou pokrývku. A spolu s ní i na úspěch, chycení kapitálního kapra. Nadšencem do kaprařiny je i Martin Čech, jeden z nejznámějších českých kaprařů, úspěšný závodník a konzultant rybářských značek RidgeMonkey, Sonik Sports a Mikbaits. Rybář, který se aktivně věnuje chytání kapřích „obrů“ už několik let, si v roce 2020 splnil sen a chytil rybu na sněhu. A ne ledajakou...

Martin se v prosinci společně se svým rybářským kolegou vydal na třídenní výpravu na vytěženou pískovnu v Pardubickém kraji. Počasí na nadcházející tři dny slibovalo teploty pod bodem mrazu, ale jak už to v posledních letech bývá, sníh jako by se nadobro vytratil.  Aktivita ryb byla ve studené vodě velmi malá. Nebylo divu, že první dva dny se Martin záběru nedočkal. Na poslední den rybolovu se rozhodl pro změnu místa a nástrahy. Předpověď počasí navíc slibovala sněhové vločky. A pak to přišlo. V brzkých ranních hodinách a při vydatném sněžení přišel záběr. Martinovi se podařilo zdolat nádherného kapra. Navíc to nebyl ledajaký „kapr na sněhu“, ale lysec o hmotnosti 21 kilogramů. To vše v den narozenin Martina Čecha. To je příběh jako z kaprařské pohádky. A co vy, také už máte svého kapra na sněhu? Doufejme, že k podobným úlovkům bude v průběhu letošní zimy hodně příležitostí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

A jak jste na tom s nakupováním vy?

 

Nastal čas "vánoční" a mnozí z nás hledáme sami pro sebe ty nejlepší dárky pro rybáře. Já osobně jsem hledal  na webech dlouho a našel jsem jeden e-shop, kde jsem nadmíru spokojený. Skvělá komunikace, velký výběr snad všeho, o čem rybář sní, dodání opravdu do druhého dne...

I když jsou kluci až z Plzně, znatelně svou práci dělají moc dobře a vřele tento e-shop doporučuji. A jak jste na tom Vy...? Zkuste mi do komentářů napsat Vaše postřehy a zkušenosti z Vašich oblíbených obchodů a e-shopů, třeba si dokážeme navzájem poradit.

Odkaz na můj oblíbený e-shop: www.chytapust.cz

pozn.: komentář přidáte kliknutím na název článku

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři | 0 Komentářů:

A pak že je kaprařina nuda! Brutální záběry od divokých kaprů, ze kterých se tají dech!

Znáte tu chvíli? Vážete oblíbený návazec na kapry, takže oči máte upředené na vlastní ruce. V tom to přijde! Pííííííp! Hlásič se rozezvučí jako hasičský poplach. Návazec letí neznámo kam a vy sprintujete k prutu, protože kapr si bere metry a metry vlasce! Tohle je šílený adrenalin, který je pro některé rybáře nefalšovanou drogou. A hodně rybářů právě kvůli tomuto momentu zcela propadlo lovu kaprů. Přinášíme luxusní video plné nefalšovaných kapřích jízd, ze kterých běhá mráz po zádech. Taky tohle tak milujete?

Hodně rybářů je přesvědčeno o tom, že klasická kaprařina je vlastně nudným stylem rybaření, kdy rybář jenom čeká na kapra. Pokud u sebe takového rybáře s tímto přesvědčením máte, pak mu ukažte tohle video! Co v něm uvidíte? Naprosto luxusní záběry od kaprů, kteří si z cívky berou metry vlasce. Tohle je prostě lahoda pro všechny milovníky kaprů…

Z některých záběrů od kaprů se fakt až tají dech! Je prostě neuvěřitelně nádherné vidět, jak prut jen mlčky stojí ve vidličce nebo stojanu. Když v tom najednou se swinger přilepí až k prutu a hlásič se rozezvučí pronikavým tónem! Tyhle jízdy od kaprů prostě nikdy neomrzí. A pak že je lov kaprů nuda! To prostě ani náhodou!

video zde: 

https://www.inrybar.cz/novinky/video-a-pak-ze-je-kaprarina-nuda-brutalni-zabery-od-divokych-kapru-ze-kterych-se-taji-dech/

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

Hyenismus! Krádež kaprů za 85 000 korun! Zloděj ukradl cenné barevné ryby!

Tak tohle je teda hyenismus! Co se stalo? Neznámý zloděj ukradl ze zoologické zahrady v Ostravě okrasné koi kapry. A zloděj nebyl žádný troškař! Dohromady totiž z ostravské ZOO ukradl 16 barevných ryb. A taky rovnou ukradl i jednoho jesetera ruského. Celková škoda přesáhla 80 000 korun! Po neznámém pachateli pátrá policie, která žádá veřejnost o pomoc. Jakékoliv informace, které by vedly k dopadení pachatele, můžete poskytnout na lince 158.

Případ se odehrál v zoologické zahradě v Ostravě někdy na konci října. Celkově z ostravské ZOO zmizelo 17 ryb – 16 koi kaprů a jeden jeseter ruský za 85 000 korun. „Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti krádeže okrasných ryb, které se dopustil dosud neznámý pachatel. Rybičky zmizely v období od 23. října do 26. října z ostravské zoologické zahrady. Bylo zjištěno, že se ztratilo celkem 16 kusů kaprů koi a 1 jeseter ruský v celkové hodnotě 85 000 korun,“ uvedla mluvčí policistů Eva Michalíková.

Velkou záhadou také zůstává to, jak se vlastně zlodějovi povedlo toto nemalé množství ryb nepozorovaně ukrást. Přece jen, 17 ryb není malé množství a chytit je nějakou dobu trvá! „Kriminalisté prověřují veškeré okolnosti tohoto činu. Zabývají se mimo jiné i způsobem, jakým je mohl neznámý pachatel odcizit. Jednou z variant je vylovení ryb pomocí rybářských sítí. Druhou variantou se pachatel mohl ryb zmocnit tak, že nejdříve ryby omráčil pomocí elektrického proudu a poté je odcizil,“ řekla policejní mluvčí.

Policisté prosí širokou veřejnost o pomoc! Pokud někdo má informace, které by pomohly postavit zloděje před spravedlnost, tak ať se ozve na linku 158. „Žádáme návštěvníky, případně svědky, kteří mohou ke skutku přispět jakoukoliv informací, aby se obrátili na linku 158. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vzácný druh ryb, také žádáme odbornou veřejnost, která by mohla svou informací přispět k objasnění trestného činu, aby se obrátila na linku 158,“ prosí policie o pomoc.

Tato krádež se v zoologické zahradě odehrála během nouzového stavu, což znamená, že pokud zloděje dopadnou, tak jeho trest bude tvrdší! „Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení z podezření ze spáchání zločinu krádež. Vzhledem k tomu, že skutek se stal v době vyhlášeného nouzového stavu, pachateli za jeho jednání hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ ukončila mluvčí policistů Eva Michalíková.

Redakce InRybar.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

Gigantický lysec z české svazovky

Někteří rybáři na konci listopadu už složili pruty a veškeré rybářské vybavení schovali kamsi do kouta. Pak jsou tady ale rybářští „blázni“, kteří právě tohle období milují. A není se čemu divit! U vody je teď krásný klid a ticho, prakticky nikde nikdo není. A hlavně! Berou fakt velké ryby! Jednoho takového gigantického kapra dokázal dostat na háček rybář na české pískovně. Šlo fakt o brutálního lysce, který si jednoznačně zaslouží velkou pozornost. Tohle je kapr snů!

Poslední dny se u našich vod objevuje už silná námraza. Ranní teploty padají pod bod mrazu, takže teď není rybaření úplně pro každého! Právě tohle období je ale pro kapry posledním signálem k tomu, aby sehnali poslední nutričně bohatou potravu, která jim pomůže vytvořit zásoby na nehostinné měsíce. Ty už jsou totiž tady, a jen tak neskončí! Takže kapři pořád berou, a to i ti největší…

A právě v tohle tvrdé období dokázal zdolat obrovského kapra jeden rybář na české svazovce. Tenhle kapr už na první pohled vzbudil svou stavbou těla neuvěřitelnou pozornost. A co teprve pohled na váhu? Ten doslova vyrazil dech! Proč? Protože tahle neuvěřitelná svazová ryba vážila 27,2 kilo. Tohle je hodnota, ze které jde fakt respekt! Nádherná ryba!

Na této rybě nás zaujalo hned několik věcí. Zaprvé: Samozřejmě naprosto dechberoucí jsou proporce tohoto kapra. Prostě, váha přes 27 kilo je na českou vodu naprosto famózních! Kromě velikosti se nám ale na kaprovi líbí jeho pozdně podzimní „forma“. Všimněte si, jak je kapr nádherně zbarvený, jako spadané listí ze stromů. Tohle je fakt nádhera! A nesmíme zapomenout ani na božskou stavbu těla s tolik charakteristickým hrbem za hlavou. Fakt luxusní kapr!

zdroj: inrybar.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

Češi ovládli největší kaprařský závod světa. Nejtěžší kus vážil skoro 30 kg.

Po dlouhých odkladech kvůli situaci s pandemií covid-19 se nakonec od 22. do 28. října 2020 na maďarském Balatonu konal největší kaprařský závod na světě IBCC 2020. Zúčastnilo se ho 240 týmů, což činí více než neskutečných 720 závodníků z celého světa. 

Týmy sem tradičně láká skvěle zarybněné největší středoevropské jezero Balaton, ve kterém žije možná tolik kaprů jako na žádném jiném revíru na světě. A také vidina extrémní kaprařiny ve vlnách s povolenou vzdáleností na vyvezení montáže až 550 m od břehu, což většina týmů beze zbytku využívá. Představte si jenom, kolik tak v průběhu závodu najezdí kilometrů za pomoci elektromotoru nebo vesel. Klasický spalovací benzinový motor je tu totiž zakázán. Toto klání na maďarském moři nakonec mělo pro Českou a Slovenskou republiku zlatou tečku. Zvítězil totiž česko-slovenský tým Mikbaits & Moraviafishing.cz ve složení Jozef Broniš, Petr Kostka, Václav Kuchař s podporou od Michala Šenkeříka. Ti dokázali v sektoru Sonik Sports nachytat 644,95 kg kaprů bodované velikosti nad 5 kg. Za to inkasovali velmi slušnou hotovost 30 tisíc eur. IBCC se obvykle koná v rybářsky ještě atraktivnějším jarním termínu, ve kterém se chytá daleko více kaprů. Přesto se letos všem týmům dohromady podařilo chytit 15 544 kg bodovaných kaprů. Z toho 25 kaprů vážilo přes 20 kg. Nejvíce ryb se letos chytalo v sektoru Sonik Sports, kde bylo vytaženo přes 4 tuny bodovaných kaprů. V průběhu závodu bylo tradičně několikrát zakázáno vyjíždět na vodu kvůli velkému větru a vlnám. Organizaci hodně ovlivnila opatření proti šíření covid-19. Většina oficiálních ceremoniálů a aktivit tak byla zrušena nebo se uskutečnila online. Kromě hlavní soutěže, ve které vyhrává ten, kdo nachytá nejvyšší celkovou hmotnost kaprů, opět probíhala soutěž o nejtěžšího kapra závodu. Ten letos vážil dokonce 28,95 kg. V takzvané „Big 5“vyhrává tým, jenž chytí 5 nejtěžších kaprů. Tady zvítězil slovenský tým ve složení Marián Brezovský, Peter Hofierka, Milan Šeda a Ondrej Hofierka s celkovou hmotností 99,91 kg. Možná si vzpomenete, že soutěž Big 5 loni ovlivnil podvod jednoho z týmů. U letošních vítězů a protřelých respektovaných závodníků naštěstí sebemenší podezření na nekalou hru nehrozí. Prize money za Big 5 jsou 20 tisíc eur pro vítěze, 10 tisíc eur pro druhého a 5 tisíc eur pro třetího. Už nyní se všichni zúčastnění těší na IBCC 2021, který snad už bude v normálním režimu bez roušek.

 

 
 
Autoři: 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři

Největší ryba světa málem vyhynula. Dnes se dají chytit pořádné kousky.

vyza-velka-114709.jpgvku.

Ulovit největší rybu světa - vyzu - „na dírkách“, tedy pod ledem, je snem mnoha rybářů. I když několikametrové kusy patří historii, díky intenzivnímu vysazování této jeseterovité ryby se s ní můžete setkat i nyní. A když má někdo štěstí, uloví i dvě během jednoho dne. Více informací se dozvíte v celém příspěvku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kamarádi rybáři