Jdi na obsah Jdi na menu

Fotoreportáže

Příspěvky

15 nejlepších fotografií srpna z galerie DIGIareny.

lighthouse_m.jpgPokud máte chuť, prohlédněte si nejlepší fotografie, které byly v měsíci srpnu nahrány uživateli do galerie DIGIareny. Jako ohlédnutí za posledním měsícem prázdnin byl zpracován přehled těch nejlepších fotografií, který byl seřazan dle jejich hodnocení. V celém příspěvku můžete i Vy posoudit, zda se názor čtenářů tohoto webu shoduje z Vaši představivostí... A pokud ne, nezbývá než vyrazit s foťákem v ruce jen tak někam hledat inspiraci.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže | 0 Komentářů:

Jak vybrat digitální zrcadlovku.

jak-si-vybrat-zrcadlovku-nikon.pngPokud Vám předchozí článek alespoň trochu pomohl při výběru Vašeho vysněného kompaktu, jsem rád.  V tomto článku Vám nabízím užitečné informace k výběru a nákupu digitální zrcadlovky.  Pokud Vás focení opravdu jednou pořádně "lapne" a chcete být při focení neomezeně kreativní, stejně jednou o koupi digitální zrcadlovky budete uvažovat. Naskytnou se Vám daleko širší možnosti nastavení a tím ovlivnění celkového výsledku fotografie. Ti zvás, kteří s kompaktem začínali a později si zrcadlovku pořídili, mi snad tuto skutečnost potvrdí. Pár základních informací, jak si vybrat digitální zrcadlovku, najdete v celém příspěvku. Na trhu najdete obrovské množství těchto fotopřístrojů, dobře však zvažte, k čemu budete svůj foťák používat, zda koupit celý set, nebo jen tělo a postupně dokupovat jednotlivé objektivy. Já osobně doporučuji kouknou po nějakém "vydařeném" setu se základním objektivem, doplněný o objektiv podle toho, co chcete fotit (krajina, portréty, sport atd.). Tato varianta je totiž mnohdy levnější. Pokud nejste o koupi zrcadlovky rozhodnuti, v odkazu níže si můžete vše vyzkoušet na skvělém simulátoru.

http://camerasim.com/camera-simulator/

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže | 0 Komentářů:

Jak vybrat digitální kompakt.

nikon.jpgTaky máte problém, který fotoaparát vybrat...? Mám koupit kompakt, ultrazoom nebo snad digitální zrcadlovku...? Stejný problém jsem řešil v loňském roce a zvolil jsem cestu digitální zrcadlovky. Pravdou je, že koupi zrcadlovky nikdy neprohloupíte, ale je třeba brát na zřetel i druhou a podstatnou věc, pořízovací cenu. V celém příspěvku se můžete dozvědět pár základních rad, jak dobře pořídit digitální kompakt, na které parametry výrobku se zaměřit a co vlastně by měl tento Váš nový foťáček všechno umět. O výběru toho správného foťáku určitě najdete na různých webech mnoho dalších a podrobnějších informací. Jen doporučuji jedno (z mých osobních zkušeností), pokud si nevíte s nákupem opravdu rady, nenechte si při koupi radit prodejci velkoprodejen s elektrem, ale zamiřte mezi odborníky, kteří se opravdu zabývají prodejem foto techniky. A kde už si potom svůj vysněný foťáček koupíte, záleží jen a jen na Vás. Pokud chcete do digitální fotografie proniknout naplno, doporučuji navštívit jeden z mnoha kurzů, pořádaných odbornými lektory snad ve všech větších městech Čech a Moravy. Takže přeji všem správný výběr a mnoho nádherných fotek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže | 0 Komentářů:

Po Osmánii u Jadranu.

baska1.jpgPo jedenáctidenní návštěvě Turecka, jsme se s manželkou a přáteli Janou a Liborem vypravili na sever Chorvatska. V podstatě jsme cíl našeho dalšího sluníčkového nicnedělání vybírali náhodou a dost jsme čerpali s doporučení dalších zkušených "jadranistů". Na jihu Chorvatska to moc dobře známe a tak jsme se rozhodli, že tentokrát vyzkoušíme Kvarnerskou oblast. Naše cesta tedy směrovala na ostrov Krk, kde jsme se ubytovali v překrásném a hlavně špičkově vybaveném apartmánu v městě Baška. Cesta proběhla skvěle a opět můžu jen konstatovat, že naši cestáři by se od jižních kolegů měli při stavbě dálnic hodně učit. Samozřejmostí bylo, že jsem si sebou vezl kompletní fotografickou výbavu. Ve fotoalbu najdete pár záběrů, které se mi podařilo zachytit. A jestli bylo co fotit...? Tak tomu věřte. Překrásné zákoutí starého města, malebný přístav a neopakovatelné scenérie mořského zálivu a okolních skalisek dělají z tohoto místa opravdový ráj na zemi. O úrovni a kvalitě tohoto malebného letoviska vypovídá udělení Evropské modré vlajky, jako důkaz vysoké kvality a standartu na pláži. Modrá vlajka je udělována Nadací pro vzdělávání okolí v Evropě a symbolizuje dobře zachovalé, bezpečné a příjemné prostředí, čisté moře a pobřežní pláže.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže | 0 Komentářů:

Focení v Osmanské říši.

turecko_2013_023.jpgV pátek jsme se s manželkou vrátili z desetidenního pobytu v Turecku. Dovolená to byla překrásná a resort hotelu Meryan nám opravdu poskytl naprostý komfort a luxus. Poprvé jsem však do Turecka vyrazil s kompletní fotografickou výbavou, protože jsem očekával, že bude co fotit. A taky, že bylo... Neodradila mně ani velmi přísná kontrola na mošnovském letišti, kdy jsem musel svou kompletní výbavu vybalit pro klid duší bezpečnostní služby, abych náhodou nenarušil bezpečnost letu do Antálye. Již teď, pokud máte chuť a náladu, můžete ve fotoalbu hodit oko na pár fotek, které jsem během tohoto pobytu pořídil. Všem ostatním, kteří mají dovolenou ještě před sebou přeji ničím nerušený relax, krásné počasí a hlavně si pořádně odpočiňte. Na snímku vlevo můžete vidět tureckého kolegu v akci, prostě ten pravý osmanský paparazzi...

 

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Po roce zase v ZOO.

zoo---ostrava-2013-022.jpgRok se s rokem sešel a překrásné víkendové počasí mně opět vyhnalo z panelákového království do přírody. Ikdyž přírody trochu umělé, ale v ZOO Ostrava je vždy co vidět a především vždy co fotografovat. Po příjezdu na parkoviště mně neuvěřitelným způsobem překvapilo množství aut zahraničních espézetek. Člověk aby se už pomalu učil polsky. Zaměstnance ostravské ZOO musím ale pochválit. Rekonstrukce několika pavilónů již proběhla a další jsou v plném proudu. Docela chápu, že mladé rodinky s malými dětmi dokážou v tomto městském safari strávit i celý den. Ostravská ZOO má k tomu všechny předpoklady. Ve fotoalbu můžete opět hodit oko na pár momentek z této fotoreportáže. Naprosto úžasní byli pávi, které šlo slyšet po celé ZOO. Tak že maminky a tátové, strejdové a tetičky, dědečkové a babičky, vemte své ratolesti, dostatek financí a hupky šupky do ZOO. Je opravdu na co koukat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Malá cena Ostravy.

mala-cena-ostravy37.jpgNo co, Velkou cenu Ostravy v parkůrovém skákání jsem před dvěma týdny prošvihnul, tak jsem dnes dopoledne vyrazil se svým nikonkem na tu malou. Počasí opět přálo, ikdyž vítr byl poněkud chladný. Opět jsem mohl obdivovat špičkové ovládání koní a když si uvědomím, že některým jezdcům bylo dvanáct let, tak smekám. Ve fotoalbu pod návem "malá cena Ostravy" můžete kouknout na pár fotek, keré se mi podařilo zachytit. A že nás tam forografů bylo... Překrásná zvířata, špičkově upravený parkůr, prostě bylo na co koukat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Na koníčka si vyskočím...

jizdarna-096.jpgMáte rádi koně...? Jestli jste na svou otázku našli odpověď ano, tak neváhejte a koukněte ve fotoalbu na nejnovější postřehy ze starobělské jízdárny. Dnešní překrásné slunečné odpoledne mně donutilo opět vyrazit s foťákem někam, kde to neznám. Starobělská jízdárna není zase tak daleko a je fakt, že osobně jsem tam ještě nikdy nebyl. Nebyl to jediný důvod, proč právě zavítat tam, krása těchto zvířat je prostě úžasná. Dívat se koním z očí do očí je neopakovatelný zážitek. A když se ještě poštěstí, že zrovna v tu dobu uvidíte nácviky skoků přes překážky, není co řešit... Obdivuji tyto lidi, jejich starostlivost a um, ovládat takové monstrum. Ten soulad byl vidět při každém kroku, při každém skoku, při každém povelu... Někdy na počátku května by se měla v Ostravě konat nějaká velká cena v parkůrovém skákání. Doufám, že to nezmeškám a budu mít opět možnost pořídit několik skvělých fotek. Jestli nevíte kam třeba zítra o státním svátku vyrazit s ratolestmi, neváhejte a zkuste si zajet do jízdárny ve Staré Bělé. Funguje tam i nějaká hospůdka a nebojte se, grilovanou koninu tam určitě nedostanete... Tak že foťáky do kapsy a hurá na koníčky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Mezinárodní výstava psů.

vystava-psu-079.jpgDnes se v prostorách ostravského výstaviště na Černé louce uskutečnila mezinárodní výstava psů. Nedalo mi to a tak jsem se svých foťákem vyrazil do centra Ostravy. V kynologii se opravdu moc nevyznám a znát všechna ta psí plemena to musí být taky pěkný mazec. Nicméně bylo opravdu na co koukat. Lidská fantazie nezná své meze a tak se můžete ve fotoalbu kouknout, co všechno dokáže člověk se psem udělat. Počasí bylo nádherné a někdy mi bylo při pohledu na nejlepší přátele člověka tak trochu líto. Je fakt, že všichni majitelé se o své mazlíčky vzorně starali. Ve stáncích se pak dalo koupit opravdu všechno. Od krmení až po přepravní boxy pro "koně". Kdo vyhrál nebylo až tak důležité. Myslím si, že účelem bylo potkat se zase s někým, kdo má stejné zájmy a záliby. V některých tvářích byla vidět ta hrdost na své pejsky, ikdyž v souteži nesuspěli. Pro mně to byl opět obrovský zážitek. Vidět tolik psích plemen na jednom místě se asi hned tak někomu nepoštěstí. Tak že, pokud máte chuť, otevřte si fotky pod názvem "MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ". Tak zdar...tedy haf haf....!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

1. SC WOOW VÍTKOVICE - BILLY BOY MLADÁ BOLESLAV

florbal.jpgJiž brzy se můžete ve fotoalbu kouknout na pár fotek z velmi vypjatého pátého semifiinále AutoCont extraligy mužů ve florbale. V hale v Ostravě - Dubině zcela zaslouženě aploudovalo domácímu vítězství 4 : 3 přes 800 věrných vítkovických fanoušků. Nikdy mně nenapadlo, že florbal je tak rychlý a tvrdý sport. Vynikající atmosféra, neuvěřitelné zákroky obou brankářů a nadprůměrné individuální výkony domácích hráčů opět slavily úspěch. Domácím florbalistům tak stačí k postupu do super finále, které se hraje v Praze, pouze jediná výhra. O tu se pokusí už zítra na půdě Mladé Boleslavi od 20.00 hodin. Kdo bude jejich soupeřem se rozhodne rovněž ve čtvrtek mezi týmy Chodova a Tatranu Střešovice. Bylo mi ctí, že jsem mohl v akci vidět několik reprezentantů české republiky. Poděkování samozřejmě patří Standovi Sladkému (otec Tomáše Sladkého - na snímku), který mi focení zprostředkoval. Když si uvědomuji, že florbal je v českých podmínkách zcela amatérský sport, obdivuji výkony hráčů, zapálení trenérů a všech ostatních, kteří se o chod jednotlivých florbalových klubů starají. Když se chce, tak to prostě jde... Více informací na www.florbal.cz.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže