Jdi na obsah Jdi na menu

Fotoreportáže

Příspěvky

Jak fotit doma o Vánocích.

32986.jpgFotografování doma patří k těm nejobvyklejším fotografickým disciplínám a přesto s tím mnoho začínajících fotografů docela zápolí. A není ani divu, ono to není zase tak snadné. Důvod je poměrně jednoduchý - nedostatek světla. I když si rozsvítíte všechna běžná svítidla jaké doma najdete, světla není nikdy dost. Co všechno radí Luděk Bouška, aby Vaše fotografie byly nezapomenutelné se více dozvíte v celém příspěvku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Czech Press Photo 2013.

Výsledky Czech Press Photo společně s vítěznými fotografiemi jsou již přes týden vystaveny na Staroměstké radnici. Jak se letos poprala porota se zaslanými fotografiemi?

Fotografické klání Czech Press Photo se každorožně snaží vybrat nejlepší fotografie, které nějakým způsobem především dokumentují českou zemi, krajinu, náladu. Ani letos tomu nebylo jinak a ocenění si odneslo 31 fotografů. Zajímavostí letošního ročníku bylo krom jiného především otevření dvou nových kategorií s videosekvencemi. Novinkou bylo také předání cen nikoliv pouze z rukou politiských zástupců a představitelů podporujících firem a institucí, ale předání cen z rukou osobností, které s danými tématy nějak souvisejí. Fotografie, které se účastnili devatenáctého ročníku Czech Press Photo jsou vystaveny v Křížové chodbě v Rytířském sále a ve 2. patře Staroměstské radnice. Sami tak můžete posoudit, zda to měla mezinárodní porota při vybírání fotografií lehké nebo naopak těžké. A pokud to máte do Prahy tak trošku z ruky, můžete vítězné fotografie shlédnout v celém příspěvku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Foťte jinak, foťte lépe, druhý díl.

m334_max.jpgV celém příspěvku najdete další rady mladého a nadějného fotografa Honzy Bainara, jak vylepšit vlastní focení. Čtěte pozorně, protože jeho zkušenosti můžou opravdu z vašich fotografií udělat něco, o čem jste ani nevěděli. Stačí jen více experimentovat.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Foťte jinak, foťte lépe.

m302_max.jpgV celém příspěvku si můžete přečíst několik myšlenek mladého fotografa Honzy Bainara, které Vám snad pomohou zlepšit Vaše fotografie. Jan Bainar je mladý fotograf zaměřující se na krajinu CHKO Poodří, kterou zná již od útlého věku a ke které má nejen vzdáleností ale i srdcem velmi blízko. Dle mého objektivního názoru jsou Honzovy myšlenky velmi inspirativní a dokazují, že na krásné záběry nepotřebujete fototechniku za několik desítek tisíc korun.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Hukvaldská obora ve fotografii.

hukvaldy-046.jpgPřekrásné slunečné sobotní počasí mně opět inspirovalo vyrazit s foťáčkem někam do přírody. Dlouho jsme se s manželkou a tchýni rozmýšleli, kam vyrazit. Nakonec jsme dali přednost společnému výletu do hukvaldské obory. Dlouho jsme tam nebyli a tak plni očekávání jsme hned po obědě vyrazili. Zprvu nás překvapily davy lidí, které měly stejný úmysl nachytat trochu té pozitivní energie někde v přírodě. Po náročném výstupu až k hradní bráně jsme kolem jdoucí turisty přestali vnímat a kochali jsme se opravdovou krásou, kterou snad umí připravit pouze sama matka příroda. Podzimní obora, byť bez daňků a muflonů, má své kouzlo a vůbec nelituji propocené košile. Jak takový hukvaldský podzim vypadá můžete shlédnout ve fotoalbu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Zlatý řez ve fotografii.

logo-nikon.jpgMezi základní kameny fotografické techniky patří kompozice. Obdélníkový tvar fotografie umožňuje různé umístění fotografovaného předmětu ve scéně. Vhodnou kompozicí můžete plně využít prostor, který fotografie nabízí, a vyjádřit i svůj subjektivní názor. Jedním z nástrojů, který vám pomůže při komponování scény, je zlatý řez. Jak na to? Čtěte celý příspěvek...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Nikon představil novou zrcadlovku D5300.

nikon-d-5300.jpgChcete se o této japonské novince dozvědět více? Stačí málo, kouknout do celého příspěvku. Teprve rok po představení modelu D 5200 přichází Nikon s jeho nástupcem v podobě D 5300. A není divu, novinek není mnoho, byť řadu fotografů jistě potěší.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Zoner uvádí novou verzi Photo Studia pro Android.

s4.jpgBrněnská společnost Zoner Software, a.s. představila inovovanou verzi Photo Studia pro mobilní přístroje s operačním systémem Android. Novinka je lépe provázána se Zoneramou, přináší i několik nových efektů. Mobilní aplikace Zoner Photo Studio pro Android je nyní k dispozici v nové verzi. Autoři vycházeli ze zpětné vazby od uživatelů, změnili " Navigátor" a přidali sekci "Oblíbené". Novinkou je také větší provázanost s online galerií Zonerama. Tato galerie se nyní chová jako další složka a není tedy nutné složitě stahovat snímky z galerie do mobilního přístroje. Photo Studio si v případě potřeby tuto fotografii samo stáhne a pro uživatele by neměl být rozdíl v práci se soubory v přístroji a soubory v internetové galerii (až na rychlost přístupu k fotografii). Stejně tak byl zjednodušen automatický upload do galerie. Další novinkou jsou dva efekty. První je QuickFix pro rychlé automatické vylepšení snímků. Druhým je tilt-shift efekt známý také jako miniatury. Zoner Software dále do konce roku plánuje spustit své vlastní cloudové řešení pro práci s fotografiemi. Zoner Photo Studio je k dispozici pro Android 4.0 a novější na Google Play.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Cewe fotokniha v soutěži Fotolabu.

cewe-fotokniha.jpgFotolab, jako každoročně i letos připravil pro všechny nadšence digitální fotografie, tedy amatérské fotografy i profíky, soutěž o nejlepší cewe fotoknihu. Podmínky jsou jednoduché, vyrazit někam za inspirací, nechat si knihu ve Fotolabu vyhotovit a následně ji přihlásit do soutěže. Proč tedy nezkusit štěstí...? V odkaze níže si můžete "můj výrobek" detailně prohlédnout a pokud budete mít chuť, můžete této knize dát i hlas. V knize neleznete spoustu fotografií z letošního pobytu v Turecku. Některé z nich pak máte možnost shlédnout ve fotoalbu. Pokud taky uvažujete o vytvoření podobné knihy, vřele ji doporučuji. Oproti klasické fotografii máte možnost si úplně sami vytvořit samostatný koncept podle toho jak se Vám bude líbit. Stačí navštívit webovky Fotolabu, stáhnout si do PC úplně zdarma jejich program pro tvorbu fotoknih a Vaši fantazii jsou pak dveře otevřeny dokořán. Konečný výsledkek je opravdu pouze na Vás. A vězte, že při následné prezentaci těchto fotek třeba v rodiném kruhu bude Vaše fotokniha  překrásnou vzpomínkou.

http://www.cewecolor.cz/soutez-2013/60776

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže

Základní kurz fotografování.

fotak.jpgMožná už jste si několikrát říkali, že by bylo dobré dozvědět se něco víc o expozici a o tom, jak vlastně digitální fotoaparáty fungují. Dnes se naučí nejvíce ti, kdo fotí na plnou automatiku. A jak na to...? To se dozvíte v celém příspěvku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Fotoreportáže | 0 Komentářů: