Příspěvky

Prospali jsme úvod zápasu, litoval po prohře v Liberci Komňacký.

7. 4. 2014

| Rubrika: Sportovní rubrika

komna.jpgOstravští prohráli ve 23. kole první ligy v Liberci 2:3 a zůstávají na posledním místě tabulky. Domácí Slovan vedl už po čtvrthodině po trefách Pavelky a Šurala 2:0, hosté pak snížili díky Kukecovi, ale po pauze podruhé skóroval Pavelka. Baník už stihl jen zkorigovat gólem Baránka, který se v závěru nechal vyloučit. Liberec napravil debakl 0:6 z Plzně a na třetí Mladou Boleslav ztrácí dva body. Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý po výprasku v Plzni udělal změnu mezi tyčemi a do branky se místo Slováka Hrošša vrátil Kovář. A tah to byl podařený, protože gólman Slovanu stál hned ve třetí minutě u zrodu první branky domácích. Dlouhým výkopem našel Pavelku a ten umístil míč levou nohou přesně k tyči. "Před utkáním jsme kvůli absencím a vysoké prohře v Plzni dávali tým dohromady. Do poslední chvíli jsme se rozhodovali hlavně o složení obranné řady, udělali jsme i změnu na postu brankáře. Jsme rádi, že jsme vyhráli," řekl Šilhavý. Ostrava se posledního ligového vítězství dočkala v září právě proti Liberci, ale dnes ji myšlenky na zlomení dlouhé série bez výhry musely rychle opustit. Po čtvrthodině prohrávala po libereckém signálu z přímého kopu už o dvě branky. Jarolím, hrající 200. zápas v české nejvyšší soutěži, vysunul Šurala a ten střelou ke vzdálenější tyči zaznamenal svůj patnáctý ligový gól. "Chtěli jsme se pokusit tady získat nějaký bod, bohužel jsme ale totálně prospali úvod zápasu. Soupeř nás přehrával, byli jsme v tom okamžiku zralí na ručník," řekl kouč Ostravy František Komňacký. Baník se v druhé části první půle oklepal. Snížit mohl po půlhodině Krmenčík, který trefil po centru tyč a pak brankáře Kováře. Kontaktního gólu se hosté dočkali až tři minuty před pauzou, kdy se zblízka prosadil osamocený Kukec. Ostrava venku skórovala po téměř 600 minutách. Začátek druhého dějství ale Slezané opět nezvládli. Luckassen v 51. minutě poslal střílenou přihrávku na zadní tyč, kam si naběhl Pavelka a poprvé v kariéře dal v jednom ligovém utkání dvě branky. Ostrava se však rychle vrátila do hry. Hned za šest minut Štěpán trefil z přímého kopu tyč, z dorážky napálil brankovou konstrukci i Frydrych, ale Baránek už na třetí pokus dostal míč do sítě a snížil. Dal svůj premiérový ligový gól. Ostrava se snažila zatlačit domácí obranu, v níž místo zraněného kapitána Kováče nastoupil na stoperu čerstvě dvacetiletý Sackey. Jenže v 78. minutě Baránek zastavil při samostatném úniku Jarolíma, sudí Lerch mu ukázal červenou kartu a v oslabení už hosté výrazněji nezahrozili. "Rád bych tu situaci viděl, protože Baránek tvrdí, že to bylo čisté. Odjíždíme zklamaní," řekl Komňacký. Šilhavý si také závěr představoval jinak. "Závěr jsme měli zvládnout lépe. Soupeř měl vyloučeného hráče, mohli jsme z brejků přidat tři góly. Takhle jsme museli bojovat až do samého konce," uvedl liberecký kouč.

Fotoreportáž z cesty fotbalistů FK Viktoria Žižkov do Frýdku - Místku.

31. 3. 2014

foto_30437.jpgVýhodný čas výkopu utkání, nejistá doprava po D1 a pohodlí pro hráče. Spojením těchto důvodů vyšla jako ideální možnost vydat se do Frýdku-Místku po kolejích. Výsledek: vše klaplo na jedničku a mužstvo přivezlo další tři body.  Tým se sešel v sobotu ráno po osmé hodině na našem stadionu. Hráči si na cestu vzali pouze své osobní věci a vyrazili na nádraží. Všechny ostatní propriety, jako dresy, zápasová výbava, míče a další byly naloženy do auta a ty odvezl do dějiště utkání sportovní manažer Jiří Jindra tak, aby byly na stadionu v šatně připraveny už před příjezdem hráčů. Souprava Pendolina vyjela z Hlavního nádraží v 9:36 a tým obsadil její poslední vagón, kde byl až na jednu příjemnou spolucestující a její malé štěně úplně sám. Mimochodem přítulnému psíkovi se výprava zalíbila a celou cestu až do Ostravy čile pobíhal mezi hráči po celém vagónu. Po jedenácté hodině se hráči na výzvu obsluhujícího personálu přesunuli do jídelního vozu, kde byl připraven oběd. Servírovala se polévka a kuře s rýží. Jinak si každý příjemnou cestu trávil po svém, ať u počítače, tabletu, četbou nebo poslechem hudby. Do Ostravy přijel vlak, přesně na čas v 12:45 a před nádražím už čekal přistavený autobus místního dopravce. Před opuštěním vagónu se ještě ozve hlas s doporučením, ať nikdo nic ve vlaku nezapomene. Před nádražím se ukáže, že tato věta byla na místě, ale zřejmě málo důsledná. Útočník Michal Škoda se honem vracel pro sportovní brašnu s kopačkami dalšími věcmi. Naštěstí mu jí poslední spoluhráči opouštějící vlakovou soupravu vzali. Tato historka pochopitelně všechny pobaví a stejně tak i vysvětlení útočníka, že v jeho mateřském působišti Brně, si každý nosil pouze věci osobní potřeby a ostatní bylo na kustodech. Přesun do Frýdku pak zabral třicet minut a mužstvo bylo na stadionu hodinu a pětačtyřicet minut před výkopem. Potom už následuje obvyklý rituál. Hráči dostanou 30 minut na zabydlení v šatně a prohlídku hracího terénu. Trenéři mezitím vyvěsí na zeď kabiny názorné příklady situací pro zahrávání standardních situací nebo rohových kopů a také sestavu soupeře. Hodinu a čtvrt před výkopem se dveře kabiny zavřou, utichne hudba z CD a následuje deset minut posledních taktických pokynů. Po nich už se každý soustředí sám na sebe a jde se na rozcvičení na hrací plochu. Krátce před pátou hodinou odpolední je jasné, že mužstvo svou misi na severní Moravu zvládlo na jedničku, poděkuje přítomným fanouškům, kteří vážili dalekou cestu, a v šatně může zaznít vítězný chorál pod taktovkou tradičního předříkávače Zdeňka Folprechta. Potom honem do sprch, převléknout se do teplákových souprav a opět nástup do autobusu. Před ním ještě každý člen výpravy nafasuje balíček s jídlem (tentokrát kuřecí řízek, okurka a chleba) a jede se na nádraží do Ostravy. Zpáteční cestu absolvuje výprava soupravou společnosti RegioJet během tří a půl hodiny tak, že krátce po 22 večerní vystoupí v Praze. Během cesty pochopitelně panuje uvolněná atmosféra a díky internetovému připojení část týmu sleduje i šestibrankový příděl Viktorie Plzeň hostujícímu Liberci. Před výstupem z vlaku se ještě oznámí jména hráčů, kteří půjdou pomoci v neděli na farmu Horních Měcholup a čas nástupu po zaslouženém volnu do dalšího tréninkového týdne. Na jeho konci už čeká další soupeř.

Fotoreportáž z cesty najdete zde:

V Ďolíčku se fanoušci gólu nedočkali. Klokani se s Baníkem rozešli smírně.

30. 3. 2014

article_4535_448.jpgDůležitý záchranářský duel mezi Bohemians a Baníkem nakonec nenašel vítěze. V bojovném zápase se ani jeden z týmů nedokázal střelecky prosadit, a tak si oba konkurenti v boji o záchranu odnesli po jednom bodu. Ten přitom před utkáním nebral žádný z těchto celků. V úvodu zápasu se hra odehrávala převážně mezi šestnáctkami, protože oba týmy přistoupily k důležitému utkání opatrně. Postupem času však začala být o něco aktivnější Ostrava. První šanci si vypracovala ve 12. minutě, ale Gregušův střelecký pokus zblokoval Brabec. Baník si pak nadále udržoval mírnou převahu, ovšem žádné vyložené šance z ní neplynuly. Na samém konci poločasu tak zahrozili paradoxně domácí. Erich Brabec našel parádní uličkou nabíhajícího Lietavu, který tak běžel sám na Pavlenku, ale jeho střela z hranice pokutového území prolétla jen kolem tyče hostující brány. Po prvním poločase tak oba týmy odcházely do šaten za bezbrankového stavu. Na rozdíl od minulého zápasu Baníku se tentokrát na tribunách neodehrávaly žádné nepokoje a zápas mohl ve druhém poločase v poklidu pokračovat. A i v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky jsme viděli poklidnou hru bez výraznějších šancí. O rozruch se postarali až v 62. minutě hosté, když si na Štěpánův centr do pokutového území naběhl Krmenčík, proti jehož hlavičce musel Berkovec vytáhnout skvělý zákrok. Souboj obou hráčů se o čtyři minuty později opakoval  - a to se stejným výsledkem. Své šance v poslední desetiminutovce neproměnili ani Lietava se Škutkou a zápas tak nakonec skončil bezbrankovou remízou, která ani pro jeden tým nic neřeší. Oba aktéři pátečního zápasu tak zůstávají na dně tabulky a čeká je ještě mnoho práce v boji o setrvání v nejvyšší soutěži.

František Komňacký (Ostrava): My odjíždíme z Bohemky zklamaní. Chtěli jsme uspět a vyhrát, protože jsme věděli, že je to jeden z klíčových zápasů celého jara. Dneska jsme my ani Bohemka tu opravdovou sílu směrem dopředu neprokázali. My jsme měli hluchou čtvrthodinku na začátku druhé půle, kdy jsme nestíhali a ztráceli jednoduché míče. Naštěstí po 15 minutách jsme se zvýšenou aktivitou z toho dostali a až do konce zápasu určitě nebyli horší. Chtěli jsme víc, ale bod musíme vzít. Myslím, že pro oba je to málo. Liga je tak vyprofilovaná, že když nebudete vyhrávat, tak po jednom bodíku to jde hrozně pomalu.

Bohemians Praha 1905    0  :   0    Baník Ostrava
Rozhodčí: Královec - Wilczek, Jiřík.
ŽK: Lietava - Sukup.
Diváci: 4094.

Sestavy:
Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek, Rada - Hora (69. Nerad), Moravec (83. Jeremenko), Bartek (76. Klavík) - Lietava. Trenér: Klusáček.

Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán (90. Zawada), Foltýn (89. Holzer), Greguš, Kukec - Krmenčík (83. Svěrkoš), Škutka. Trenér: Komňacký.

Vynikající týmový výkon slavil úspěch.

30. 3. 2014

dsc_0776.jpgFotbalisté Frýdku-Místku se po zimní přestávce střelecky trápí. Zatímco v prvních podzimních kolech se slezský celek jevil jako nezastavitelná gólová mašina, nyní je tomu přesně naopak. Nemohoucnost v zakončení se projevila také v domácím duelu se Žižkovem, který ve Stovkách před více jak třemi tisícovkami diváků zvítězil 2:0. Pražané díky vítězství poskočili na čtvrtou příčku tabulky, Frýdek je jedenáctý. Žižkov byl v zápase favoritem, tedy alespoň podle posledních výsledků, Frýdku se totiž na jaře příliš nedaří. To dokazuje i statistika, Frýdek – Místek na jaře nevstřelil ani jednu branku, body však bral za dvě bezbrankové remízy. To Viktoria na jaře zatím válí, po prvním prohraném zápase již dvakrát za sebou vyhrála a vyšlo ji to i napotřetí. Za třemi body šla totiž hned od začátku zápasu, z čehož pramenila i první šance utkání. Tu měl na kopačce Hadaščok. Jeho střela z první ale mezi tři tyče nešla. Úctihodná fanouškovská kulisa, která čítala 3 350 fanoušků, pak mohla sledovat i první pořádnou šanci domácích. Ta přišla po půlhodině hry, kdy do vápna hostů dorazil prudký balón. Prokeš ale zakončit nedokázal a stejně si vedl jen o pár vteřin později i Mozol. Pořádný rozruch přišel pět minut před koncem prvního poločasu. Švrček si v pokutovém území počínal nedovoleně a Žižkov tak měl ideální šanci jít do vedení. Voltr ale pokutový kop nedokázal proměnit, protože se proti němu vytáhl skvělým zákrokem Prepsl. Hostující lavičku a především pak samotného Radka Voltra předchozí nezdar vůbec mrzet nemusel. Ve 43. minutě si totiž dokázal šikovně naběhnout na dlouhý pas a v bez problémů uklidit balón hlavou do frýdeckomístecké sítě – 0:1. Ve druhém poločase tak domácím nezbývalo nic jiného, než smazat jednobrankové manko. K tomu byl nejblíže v 64. minutě Kovařík, trestuhodně však trefil pouze hostujícího brankáře Holého. V 72. minutě byla k vidění další a trochu i identická akce. Tentokrát se ale do samostatného úniku dostal Prokeš, jenomže ani on nedokázal hostujícího brankáře překonat. Poté už začali hrozit pouze hosté. Nejdříve se po kombinaci se Súkenníkem dostal ke střele Podrazký, jeho tvrdý projektil ale domácí brankář dokázal skvěle vyrazit. Následně se k hlavičkovému zakončení dostal sám Súkenník, jehož střelu však znovu zpacifikoval Prepsl. Hostující tým byl i nadále hodně aktivní, což nakonec znamenalo druhou penaltu, a to znovu pro Žižkov. K té se tentokrát už nepostavil Voltr, nýbrž Miroslav Podrazký, který pečetil venkovní dvoubrankovou výhru Viktorie.

MFK Frýdek-Místek  0:2   FK Viktoria Žižkov

Poločas: 0:1
MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Cigánek, Žídek – Kmoníček, Mozol, Vašenda (61. Soukup), Zapalač (70. Talián) – Prokeš, Staško (56. Kovařík)

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Bodeček, Šťastný – Štochl (63. Podrazký), Súkenník, Folprecht, Bartošák, Mareš – Voltr (71. Škoda), Hadaščok (86. Vukadinović)

Branky: 43. Voltr, 90+2. Podrazký. Rozhodčí: Houdek - Fišer, Mokrusch. ŽK: Staško, Literák, Prokeš H., Žídek - Voltr, Bodeček, Štochl, Hadaščok. Diváci: 3 350.

Baník zaskočil vedoucí Spartu a doma vydřel cenný bod.

23. 3. 2014

fcb1.jpgFotbalisté Baníku Ostrava předvedli v sobotním ostře sledovaném utkání s pražskou Spartou velmi solidní výkon a nakonec získali cenný bod. Domácí šli nad suverénním vládcem soutěže do vedení po gólu Škutky, za hosty ale dokázal vyrovnat střídající Juliš. Pro něj to byl vůbec první ligový gól v životě. I když na sebe narazily poslední s prvním týmem ligy, na hřišti markantní bodový rozdíl mezi oběma kluby znát nebyl. Aktivnější byl naopak v úvodu Baník, který intenzivně hledal cestičky ke vstřelení gólu a byl častěji na míči než Pražané. Ti běhěm úvodní půlhodiny gólmana Pavlenku de facto neohrozili a spíš byli rádi, že sami neinkasovali. To za domácí byl blízko gólu hlavně ve 33. minutě záložník Štěpán, ale po brejku s Kukecem trefil tyč za překonaným Vaclíkem a odražený balon poslal Krmenčík vysoko nad. Hned z protiútoku dunělo břevno i na druhé straně: Matějovský se do míče opřel z dvaceti metrů a Pavlenku zastoupila branková konstrukce. Teprve v závěrečné pětiminutovce první půle přichystala letenská ofenzíva domácím horké chvilky. Lafatovu teč z několika metrů reflexivně nohou vyrazil Pavlenka a pravou rukou vytáhl i Kadeřábkovu dorážku. Baník si ale více hru Sparty vnutit nenechal. Těsně před pauzou ji z dalšího brejku provětral Krmenčík, jenže velkou příležitost pokazil hrubě nepovedenou střelou. O poločase hrozilo, že kvůli výtržnostem fanoušků bude zápas předčasně ukončen, nakonec však se zpožděním druhá půle začala. Na ostravskou defenzívu i nadále neplatil sparťanský postupný útok. Zhuštěný střed pole se tak pokusil prostoupit individuálním průnikem Matějovský, ale z dobré parkety mu rána nesedla a o metr minula pravou tyč. Sparta dnes byla zranitelná z rychlých protiútoků. Třetí bleskový výpad už Baníku vyšel: Foltýnovu technickou střelu po Gregušově lobu za obranu Vaclík vyškrábl jen k Davidu Škutkovi a bývalý slávista zblízka otevřel skóre. Ostrava se pak pod zvýšenou iniciativou Sparty byla nucena stáhnout do obranné ulity, ale výrazná územní převaha byla jalová. Pražané dokázali otevřít defenzívu soupeře poprvé prakticky až v 79. minutě a střídající Lukáš Juliš po Krejčího centru z levé strany tečovanou střelou hned i srovnal. Prosadil se tak při svém třetím ligovém startu, během kterých nasbíral 41 minut na hřišti. Baník i v závěru úpěl pod náporem lídra, Costa se po rohu dral ke gólovému voleji, ale trefil jen obličej domácího Frydrycha. Ostrava se však už ubránila, a i když protáhla čekání na výhru na dvanáct utkání, tak v boji o záchranu získala cenný bod. Proti Spartě zabodovala po čtyřech letech.

FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 52. Škutka - 78. Juliš.
Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Pilný.
ŽK: Krmenčík, Sukup, Vengřinek - Kadeřábek, Hušbauer.
Diváci: 14.130.

Sestavy:
Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Foltýn, Greguš - Štěpán (80. Holzer), Kukec (90. Narh), Krmenčík - Škutka (77. Svěrkoš). Trenér: Komňacký.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (60. Konaté), Hušbauer, Matějovský (69. Juliš), Krejčí - Lafata (83. Vacek). Trenér: Lavička.

Viktorka potvrdila výkon z Varnsdorfu a jasně přehrála Ústí.

23. 3. 2014

patrik3.jpgUtkání proti třetímu celku tabulky mužstvu Viktorky vyšlo podle představ. Cílem bylo navázat na minulé kolo a přesně v tomto duchu se zápas odehrál. O vítězný gól se postaral kapitán Marcel Šťastný: „Bylo to po podobné stardardce jako na podzim v zápase s Karvinou. Také tentokrát jsem Mírovi Podrazkému řekl, kam si budu nabíhat, a míč se ke mně dostal. Nakonec jsem s štěstím propálil vše, co bylo v cestě. Konečně se mi podařilo napravit chybu z utkání s Frýdkem, kdy jsem nedal penaltu. Jinak to bylo podobné utkání jako ve Vansdorfu. Museli jsme být trpěliví a byli jsme celý zápas lepším mužstvem. Rozhodnout se mohlo už dříve, ale při šancích, které jsme si dokázali vytvořit, nám scházela finální p řihrávka.“  Jeho slova potvrdil i obránce Patrik Dressler: „Bylo nutné vydržet v aktivitě a hrát podobně jako před týdnem. Body bereme s velkou radostí a myslím si, že i diváci viděli z naší strany určitou kvalitu. Podmínky na hřišti nebyly v tomto počasí jednoduché, ale utkání se nám povedlo dotáhnout do zaslouženého vítězství,“ přiblížil své pocity Patrik. Spokojenost byla znát i na trenéru Trpišovském: „Celé utkání jsme měli ve své moci a proti silnému soupeři je tato výhra naprosto zasloužená. Šance jsme si vytvářeli během celého zápasu, ale hráči museli zůstat trpěliví. Výrazně nám potom pomohli střídající hráči a jsem moc rád, že vítěznou branku vstřelil právě kapitán Marcel Šťastný. Celé mužstvo podalo výborný výkon mimo dvou okének v obranné činnosti, přesněji po jednom v každém poločase,“ konstatoval trenér týmu.

FK Viktoria Žižkov  2:0   FK Ústí nad Labem

Poločas: 0:0
FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Bodeček, Šťastný, Bartošák – Štochl, Súkenník, Folprecht (64. Podrazký), Mareš – Voltr (57. Škoda), Hadaščok (87. Vukadinovič).

FK Ústí nad Labem: Novák – Pavlata, Valenta (23. Martykán), Vaněk, Zeman – Peterka, Jursa, Králík (83. Hanich) – Rilke, Teplý (68. Leibl), Smola.

Branky: 78. Šťastný, 90. Súkenník. Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Antoníček. ŽK: Holý, Bodeček - Peterka, Smola, Martykán. Diváci: 809.

Memoriál Václava Dresslera - přijďte zavzpomínat.

21. 3. 2014

tatka.jpgMemoriál Václava Dresslera.

Dne 30. 5. 2014 od 11.00 hodin se na hřišti FK Bohumín (u zimního stadionu) uskuteční k pátému výročí úmrtí mého otce, pod záštitou starosty města Bohumín, vzpomínkový turnaj v malé kopané dříve narozených spoluhráčů a odchovanců mého otce. Turnaj pořadá jeden z mnoha jeho přátel Ota Pawlas, kterému tímto mockrát děkuji. Všechny Vás srdečně zvu a zároveň žádám o spolupráci při vytvoření DRESSLER TEAMU, který bude součásti turnaje. Přijďte si zahrát sranda fotbálek, posedět a zavzpomínat na bývalého ligového hráče FC Baník Ostrava, Žiliny a ŽD Bohumín, který až do svých posledních životních okamžiků předával své zkušenosti baníkovskému potěru, než nás ve svých 77 letech navždy náhle opustil. Předem všem děkuji za vzpomínku. Předběžnou účast potvrdili Vladimír Mokrohajský senior, Verner Lička, Martin Hanus a další jeho spolupracovníci a odchovanci. Díky Vám všem.

Na černobílém snímku můj otec (vlevo) s Otou Pawlasem, na barevné se svým vnukem Patrikem.

Zvítězila týmová práce.

17. 3. 2014

Ve svém druhém jarním vystoupení byla Viktorka z obou týmů tím aktivnějším. Obranu ve stoperské dvojici dirigovali navrátilci z marodky Lukáš Bodeček a Marcel Šťastný. Kapitán mužstva po zápase potvrdil, že to rozhodně jednoduché utkání nebylo: „Pro návrat do sestavy po zranění to byl hodně těžký zápas. Nejen fyzicky, ale také po psychické stránce. Myslím si, že na druhou ligu viděli diváci opravdu kvalitní utkání. Všem nám bylo jasné, že je třeba se po minulém týdnu hodně zvednout a jsme rádi, že se to povedlo nejen herně, ale také výsledkově. Věřím, že toto vítězství nám hodně pomůže a nakopne nás ke kvalitním výkonům jako v některých povedených zápasech během podzimu.“  Viktorka mohla jít do vedení už v prvním poločase, kdy se do dobré brejkové situace dostal z levé strany Petr Mareš. Brankář Fendrich mu však úhel dobrým vyběhnutím vykryl a pokus o lob nevyšel. Vítězství našim barvám potom zajistil až střídající Michal Škoda, který se do své útočné role vrhl s maximální snahou. dc-varnsdorf-zizkov-skoda-6_denik-1024.jpgKousek za polovinou hřiště znejistil svým napadáním jednoho z obránců, míč mu vypíchl a šel sám na brankáře: „Zdálo se mi, že si míč přebírá dál od nohy a šel jsem do kontaktu. Povedlo se to a cesta byla volná. Na kraji pokutového území jsem zaregistroval, že gólman šel k zemi a prostřelil jsem ho,“ popsal rozhodující okamžik Michal Škoda. Jeho euforie potom skončila až na tartanové dráze, kde si z radosti strhl i dres: „Na hřiště jsem šel hodně motivovaný a do každého souboje opravdu naplno. Jsem většinou jako střídající a moc rád bych se dostal do základní sestavy. Je mi jasné, že jinak to ani jít nemůže. Byla to druhá trefa v soutěži a oproti Zlínu tentokrát i vítězná. Hlavně ať se nám jako mužstvu daří i v dalších zápasech," přeje si útočník. Spokojenost byla tentokrát znát zcela pochopitelně i na tváři trenéra Trpišovského: „Mužstvo dnes prokázalo velký charakter. Už během týdne bylo vidět obrovské odhodlání odčinit svou bojovností druhý poločas se Sokolovem. Pozitivem je, že hráči splnili do posledního puntíku taktické záměry a k výkonu na hřišti přidali i vlastní nadstavbu. Cílem byla maximální herní aktivita a bojovnost. Od toho jsme se odrazili a zápas měl svou kvalitu. Mužstvo se po nevydařeném vstupu do soutěže opět semklo a po změnách v sestavě, ať už vynucených nebo nevynucených, dosáhlo výrazného úspěchu na stadionu velmi silného soupeře. S radostí mohu konstatovat, že dnes všichni bojovali jako správní Žižkováci.“

FK Varnsdorf: Fendrich – Kouřil, Zbrožek, Tvaroha – Breite, Kotiš, Jakobovský, Rudnickyj (59. Cana) – Martan (76. Mach), Mikinič (46. Volf) – Schubert

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Bodeček, Šťastný, Bartošák (86. Folwarczny) – Štochl, Súkenník, Folprecht (72. Podrazký), Mareš – Voltr (62. Škoda), Hadaščok

Branka: 69. Škoda. Rozhodčí: Orel – Pilný, Vaňkát. ŽK: Cana, Martan – Folprecht, Súkenník, Bartošák, Hadaščok, Štochl. Diváci: 515.

Baník sahal po vítězství, ale nakonec má bod.

17. 3. 2014

frida.jpgBaník měl na lepší výsledek, ale nakonec si z Brna odváží bod za bezbrankovou remízu s domácí Zbrojovkou. Svěřenci trenéra Františka Komňackého si v nedělním záchranářském souboji vypracovali více gólových příležitostí, jenže stejně jako v předešlých zápasech je provázela střelecká nemohoucnost. Na Srbské se hrál v úvodních minutách opatrný fotbal. Oba týmy se navzájem oťukávaly. K vidění byl zejména boj ve středu hřiště. První velkou šanci nedělního zápasu měli ostravští fotbalisté, když se v 19. minutě snesl Kukecův rohový kop k Baránkovi, jenž střelou z první nastřelil tyč. O deset minut později se na levé straně dobře uvolnil Kukec a střílenou přihrávkou hledal Štěpána. Jenže ten na míč těsně nedosáhl. Baník svou aktivitu vygradoval na konci prvního poločasu, kdy mohl opět skórovat. Krmenčík v souboji předstihl brněnského brankáře Hladkého a míč už pomalu směřoval za brankovou čáru. Hladkého však na poslední chvíli zastoupil Skalák. Domácí Zbrojovce se vydařil nástup do druhého poločasu. Pavlenka musel zakročit proti Skalákově tvrdé střele, kterou vyrazil před dobíhajícího Zavadila. A ten pálil vnějším nártem těsně vedle pravé tyče. Následně se na hřišti dlouhé minuty nic podstatného nedělo. Oba týmy při svých útočných akcích narážely na četné nepřesnosti. Až v 70. minutě se Sukup vydal na útočný výlet. Jeho následná střela prosvištěla kolem brněnské šibenice. Hned na to se před brněnskou šestnáctkou dobře uvolnil Vengřinek a levačkou mířil na zadní tyč. Hladký byl připraven. Přestože měl Baník v nedělním utkání více brankových příležitostí, mohl nakonec z Brna odjet s prázdnou. Pavlenku totiž pořádně prověřila Zavadilova dělovka z přímého kopu. Následný nebezpečný závar ostravská obrana se štěstím odvrátila. Baník ve 20. kole Gambrinus ligy remizoval na Zbrojovce 0:0.

FC Zbrojovka Brno – FC Baník Ostrava 0:0

Žluté karty: 59. Janotka, 81. Skalák Rozhodčí: Ardeleánu – Moláček, Vysloužil Diváci: 5078

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Košťál,Schuster, Pernica – Skalák, Šisler, Zavadil (C), Fischer, Janotka (63. Kroupa) – Markovič (83. Lutonský). Trenér: Václav Kotal.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Vengřinek,Frydrych, Baránek, Sukup – Štěpán, Greguš, Kukec, Holzer (62. Svěrkoš) – Krmenčík, Škutka. Trenér: František Komňacký.

Martin Lukeš vyzývá fanoušky k jednotě.

4. 3. 2014

lukes.jpgMartin Lukeš v těchto dnech uzavřel dohodu s vedením FC Baník Ostrava o ukončení svého angažmá v klubu. "Zvažuji, zda ještě pokračovat v nějakém jiném působišti a také budu přemýšlet o nabídce klubu, abych se v létě rozloučil se svými fanoušky na Bazalech," řekl Martin Lukeš. Baníkovská legenda poděkovala za velkou podporu fanoušků, kterých si velmi váží, a vyzvala je k jednotě: "Baník teď musíme podpořit všichni, neohlížejme se už za minulostí, klub čekají boje o záchranu a bude potřebovat hlas každého fanouška," řekl Martin Lukeš. V sobotu čeká FC Baník Ostrava jedno z nejdůležitějších utkání jara. "Přál bych si, aby všichni fanoušci přišli na toto veledůležité utkání Baník podpořit," dodal Martin Lukeš.