Fotbaloví odborníci deníku SPORT zvolili do ALL-STARS týmu fotbalové národní ligy za uplynulý ročník 2013/2014 pravého obránce FK Viktoria Žižkov Patrika Dresslera.

nečekané setkání krajních obránců FK Viktoria Žižkov

s útočnou hvězdou české hokejové reprezentace

Ivan Horník do čela sportovního úseku Viktorky.

2. 6. 2014

hornik.jpgIvan Horník se vrací na fotbalovou scénu. Druholigová Viktoria Žižkov s ním půjde do nové sezóny. Cíl je zdá se jasný. Návrat do nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Horník nastoupuje na pozici generálního manažera. Je to zřejmě zvučnější přichod, než kdyby do Viktorky přestoupila plejáda hvězd z první ligy. Horník, hlavní postava aféry, která propukla v českém fotbale v roce 2004, za sebou po vypršení trestu měl krátká angažmá v Chomutově a Bohemians Praha. O jeho nynějším  příchodu na Žižkov informoval deník Sport. V minulých dnech se spekulovalo, že by Horník mohl zamířit do Slavie. Ve hře byl údajně i Jablonec. "Vlastně se vracím do mateřského klubu. Řekl jsem si, že tam, kde to skončilo, by to zase mohlo začít," komentoval v listu svůj třaskavý přichod na Žižkov. Horník má mít na starost kompletní sportovní chod klubu, který v poslední době více méně strádá. Ani četné obměny na trenérském postu nepomohly. Před posledním kolem tohoto ročníku je čtvrtý s velkou ztrátou na týmy, které bojují o dvě postupové příčky - České Budějovice, Táborsko a Hradec Králové. V první lize byl Žižkov naposledy v sezóně 2011/12. Teď mu má pomoci těžký funkcionářský kalibr. Majitel klubu Luděk Vinš nemíní, že by se mohl opakovat skandál, který propukl před více než deseti lety. "Nedokážu si představit, že by si to dneska a speciálně u nás někdo dovolil. To by byla sebevražda. Jestli jsme byli pod drobnohledem, tak teď budeme pod mikroskopem," cituje Vinše isport.cz. Horník po aféře odešel s desetiletým zákazem činnosti ve fotbale, ale trest mu byl zkrácen. Teď se vrací do klubu, který za jeho éry hrával i evropské poháry. V minulosti působil i ve Spartě.

Baník potvrdil skvělý finiš vítězstvím nad Slávií.

1. 6. 2014

Baník podtrhl skvělý finiš vítězstvím nad Slavií!
Skvělá tečka! Zaslouženým vítězstvím 2:0 nad Slavii Praha se Baník rozloučil s letošním ročníkem Gambrinus ligy. Obě branky modrobílých dal ghanský útočník Francis Narh, pro něhož to byly premiérové góly v první lize. Baník díky úžasnému jarnímu finiši zakončil sezónu na desátém místě.

Přestože se Baník s předstihem zachránil, do posledního letošního utkání se Slavii nastoupil viditelně s velkým odhodláním. To se projevilo už od úvodních minut, kdy Ostravští technickou hrou přehrávali Slavii. Baník své útoky táhl především po levé straně, kde spolu skvěle spolupracovali Narh s Azevedem. Nicméně ve finální fázi Baník brzdily nepřesnosti,a tak si první velkou šanci vytvořil až v samotném závěru prvního poločasu. Aktivní Narh se skvěle individuálně uvolnil před brankou Slavie, ale z úhlu brankáře Černého neprostřelil. Po přestávce Baník přidal na tempu a ve druhé půli jasně přehrával Slavisty. V 70. minutě se na Bazalech strhla obrovská euforie. Šichor krásnou přihrávkou vysunul Narha, který rychlostně unikl svému strážci a chlednokrevně překonal Černého v brance Slavie! O pět minut později fanoušci Baníku znova jásali nadšením. Na Kukecův pas si naběhl Narh a pohotovou ranou zvýšil na 2:0 pro Baník. Tou dobou měli modrobílí dění pevně ve svých rukou a v závěru mohli přidat třetí branku. Kukecovu ránu zblízka ale Černý stačil vyrazit na roh. Baník porazil Slavii 2:0 a poprvé od soutěžního ročníku 2010/2011 skončil v tabulce první ligy lépe než čtrnáctý.

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 2:0 (0:0)
Branky:
70. a 75. Narh
Žluté karty: 28. Neves, 57. Gecov, 88. Dobrotka
Rozhodčí: Jílek – Urban, Vysloužil
Diváci: 12357
FC Baník Ostrava: Šrom – Frydrych, Baránek,Stronati, Sukup – Mensah (60. Šichor), Greguš – Štěpán (66. Kukec),Svěrkoš (79. Krmenčík), Azevedo – Narh

SK Slavia Praha: Černý – Dostál, Škoda, Smejkal,Neves – Hrubý (63. Nitrianský), Gecov, Boudjemaa, Zmrhal (80. Dobrotka) – Necid, Juhar (46. Vošahlík)

Loučení s domácími fanoušky nevyšlo.

1. 6. 2014

strelec-petr-javorek-1.jpgPod žižkovským vysílačem se rozhodlo komu budou patřit body až ve druhém dějství zápasu. Opatrný a velmi vyrovnaný první poločas moc fotbalové krásy nepřinesl a po několika neproměněných šancí na obou stranách skončil bez branek. Ve druhé půli se hrálo většinu času na půlce domácího celku. Po pěti minutách hry se hlavou trefil Javorek, výhru 2:0 pro jihočeský celek stvrdil čtvrthodiny před koncem Strnad. První dějství tohoto zápasu bylo ve znamení velmi opatrné hry z obou stran. Jihočeský celek věděl, že na hřišti pražského celku musí bodovat a byl u první větší šance utkání. V 9. minutě Škrbák krásnou kolmicí našel Jana Šimáka, který z velmi ostrého úhlu natrefil pravé rameno brankáře Holého. Domácí věděli, že jim o nic už nejde a nejspíše proto se do útoku moc nehrnuli. Do většího tlaku se dostávali díky hojnému počtu exekucí rohových kopů, které dnes kopal převážně Podrazký. Žižkov se do větší šance dostal pět minut před koncem první půle, když si Súkenník vyměnil míč s Bartošákem, ale ten ve vyložené šanci trefil jen ležícího Tomu. Do druhého poločasu lépe vlétli hráči Táborska. Rohový kop si vzal pod svá křídla Šimák a přesným kopem našel hlavu Petra Javorka, který v 50. minutě bez velkých potíží poslal míč za záda Holého. Žižkov se opět připomněl po hodině hry, když před vápnem Kotrba nedovoleně zastavil Voltra a míč si k přímému kopu vzal Podrazký. Ten poslal míč k pravé tyči a Toma musel Táborsko zachránit tygřím skokem. Jihočeský celek se uklidnil díky druhé brance, kterou připravil novic na hřišti Nešický pro Stanislava Strnada, který neměl žádný problém trefit prázdnou branku. Táborsko vyhrálo na Žižkově 2:0 a uchovalo si naději na postup.

FK Viktoria Žižkov  0:2  FC MAS Táborsko

Poločas: 0:0
FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Šťastný, Bodeček, Bartošák – Hadaščok (75. Mareš), Podrázký, Súkenník, Bazal (61. Koukal) – Voltr (69. Škoda), V. Vukadinovič

FC MAS Táborsko: Toma – Štrbák, Kotrba, Ciferský, Mráz – Šiml, Džafič (68. Vukadinovič M.), Šimák (71. Nešický), Presl, Javorek – Strnad (78. Musiol)

Branky: 50. Javorek, 74. Strnad. Rozhodčí: Královec – Vlasjuk, Arnošt. ŽK: Podrazký, Dressler – Mráz. Diváci: 921.

Pernikáři nedokázali odolat týmovému výkonu a proto všechny body putují na Žižkov.

25. 5. 2014

pardubice1.jpgFotbalisté Viktorie Žižkov dokázali zvítězit v utkání 28. kola Fotbalové národní ligy 2:0 v Pardubicích. Oba góly hostí vstřelil dvacetiletý záložník Josef Bazal po rychlých akcích. Pardubice prohrály šestý zápas v řadě, doplatily na nedůraz v koncovce. Začátek utkání se nesl ve znamení snahy domácích fotbalistů skórovat, v 5. minutě se jim podařilo Hundákovou zásluhou procpat balon do sítě, rozhodčí Ardeleánu ale pro předchozí Dostálkovu ruku gól neuznal. O osm minut později po akci Klátila s Dostálkem se hosté ve vápně ubránili a následná střela Hundáka šla mimo branku. Po dvaceti minutách se Pražané přece jen osmělili, když začali podnikat nápadité výpady do obrany domácích. Ve 32. minutě se poprvé v zápase prosadil Josef Bazal, když jeho ostrou ránu tečoval domácí Němeček a brankář Shejbal neměl šanci reagovat – 0:1. V závěru první půle byly Pardubice blizoučko ke srovnání stavu. Po příhře Jeřábka poslal Klátil míč před branku na úplně volného Hundáka, ten ale v obrovitánské příležitosti sám před kasou minul vymezené území. Ve druhém poločase se Pardubice snažily srovnat krok, dostávaly se do šancí, ale hořely v koncovce, Žižkovská obrana si se všemi pokusy Východočechů poradila, i když v 64. minutě měla namále. Po příhře Kudrny byl ve vápně v koncovce atakován Hundák, ale sudí nereagoval a dorážku Fikejze vyrazil Holý. O třináct minut později Holý nedosáhl na centr Přibyla, ale střelu Hundáka z otočky vykopl obránce hostí z brankové čáry. Právě nulová koncovka byla příčinou šesté porážky Pardubic v řadě. Výhru Žižkova podepsal střelec sobotního dopoledne Josef Bazal, který našel díru v pardubické defenzívě, bez bázně a hany do ní vběhl a podruhé překonal gólmana Shejbala – 0:2. V závěru zápasu mohli Východočeši korigovat žižkovskou výhru, ale na jeho zajímavý pas nikdo nenaběhl, podobně dopadly Pardubice i na samotném konci, kdy sevřely hosty v jejich území.

Jiří Krejčí (FK Pardubice): „Utkání jsme odehráli na maximum, kluci do toho dali všechno. Měli jsme dost šancí na to, abychom zápas odehráli nejméně na remízu, ale nebylo nám bohužel přáno. V kabině jsem vytkl nedobrý výkon stoperů a neproměňování šancí. V takové soutěži se silným protivníkem si nemůžeme dovolit zahazovat takové příležitosti. Zkušení hráči musí ti mladé podržet, pokud to nefunguje, tak je to velmi složité.“

Jindřich Trpišovský (FK Viktoria Žižkov): „Jsme rád, že jsme vyhráli, i když v Pardubicích to bylo se štěstím. S nimi to většinou napoví první gól, naštěstí jsme se dostali do vedení, zlomový moment podle mě přišel v závěru první půle, kdy soupeř neproměnil jasnou šanci u zadní tyče, nedokázal dorazit míč do prázdné brány. Za případného stavu 1:1 by druhá půle byla pro nás složitější, v ní nám začaly docházet síly, protože bojujeme s teplotami. Pardubice jsou silné ve středu hřiště, umí hrát fotbal, dostaly jsme se pod tlakem, ale i díky výbornému brankáři, štěstí a také zbrklosti domácích v koncovce jsme uhájili výhru a vstřelili druhou branku.“

FK Pardubice0:2FK Viktoria Žižkov

Poločas: 0:1
FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Němeček (78. Řezníček), Šejvl – Dostálek, Kudrna, Jeřábek, Hundák – Klátil (57. Pouček), Fikejz (71. Sklenář).

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Šťastný (89. Vejr), Bodeček, Bartošák – Hadaščok (69. Vukadinović), Podrazký, Súkenník, Bazal, Koukal (87. D’Almeida) – Voltr.

Branky: 32. a 82. Bazal. Rozhodčí: Ardeleánu – Pochylý, Vysloužil. ŽK: Dostálek, Kudrna – Bazal. Diváci: 809.

Na domácí půdě se Viktoriánům prostě nedaří.

20. 5. 2014

zizkov_zlin_2014_ilustracni_top.jpgStačila jim jedna povedená útočná akce, přesto berou tři body. Zlínští fotbalisté potrestali chybu žižkovských zadáků a díky úniku a brance útočníka Jordana se vrací na jih Moravy s výhrou, která navíc dává punc na druholigovou příslušnost i pro následující sezónu. Domácí sice byli po celý zápas opticky lepším týmem, avšak pozornou obranu v čele s velmi jistým gólmanem Dostálem se jim překonat nepodařilo.  Od úvodních minut diktoval domácí tým tempo hry. Hned ve 2. minutě ho mohl poslat do vedení Koukal, proti jehož střele musel vytasit brankář Dostál parádní zákrok. Žižkovští v první desetiminutovce podnikali jeden útok za druhým, Zlínští byli ale pozorní. Četné centry před hostující svatyni povětšinou sbíral urostlý Pazdera či pozorný brankář Dostál. Ve 20. minutě udělali Trpišovského svěřenci v obraně velkou hrubku. Marešovi se nepodařilo zastavit rozběhnutého Marko Jordana, jenž ze samostatného úniku tvrdou střelou pokořil brankáře Holého a rozproudil mohutné oslavy svých barev. Na druhé straně mohl bleskově vyrovnat Voltr, avšak nejlepšímu žižkovskému střelci scházelo opravdu málo, aby hlavou dosáhl na Vukadinovićův centr. Aktivita domácích i nadále pokračovala. Zahrozil též agilní Koukal, jehož střelu z trestného kopu vyrazil zlínský brankář Dostál. Také vstup do druhé půle se nesl ve znamení žižkovského tlaku. Koukal měl v nedělním dopoledni ostře nabito, avšak proti byl znovu nepřekonatelný Dostál, který tvrdou střelu ostříleného hráče Pražanů vytěsnil do bezpečí. Vzápětí mohl přijít trest na druhé straně. Holík si umně obhodil protihráče, pak ale zamířil těsně vedle levé tyčky. Z gólu se neradoval ani exsparťan Folprecht, jehož střelu Dostál taktéž lapil. Domácí sázeli na centrované míče. Po jednom z nich, z kopačky Bartošáka, lízl hlavou Voltr, mířil ale pouze do míst, kde byl připravený Dostál. Netrvalo dlouho a do další šance se dral střídající Štochl, scházel mu však krok. Postupem času se žižkovská snaha přetavila spíše v křeč. Zkušeně hrající hosté často šetřili drahocenné vteřinky a vcelku v poklidu dokráčeli k jednobrankové výhře.

FK Viktoria Žižkov  0:1   FC Fastav Zlín

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Šťastný, Mareš, Bartošák – Vukadinović (62. Štochl), Podrazký, Folprecht (73. Škoda), Súkenník – Voltr, Koukal (84. Chlumecký)
FC Fastav Zlín: Dostál – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Železník, Matějov (84. Kroča), Hájek, Holík (64. Salachna) – Jordan, Poznar
Branka: 20. Jordan. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Kotík. ŽK: Mareš - Hájek, Poznar. Diváci: 904.

Opravy Bazalů zaplatí Ostrava.

18. 5. 2014

banik.gifNutné úpravy stadionu na Bazalech zaplatí ze svého rozpočtu město Ostrava. Stadion totiž loni koupilo a bude tak podle náměstka ostravského primátora Tomáše Petříka (ODS) investovat do svého majetku. Změnami na stadionu podmiňuje komise pro stadiony a hrací plochy FAČR udělení profesionální licence Baníku. Petřík dnes novinářům řekl, že snahou města bude nutné investice co nejvíce snížit. Podle nového nařízení FAČR má být kapacita Bazalů téměř dvojnásobně snížena na 8800 míst. Mezi požadavky je i úplné zavření pěti sektorů na nekryté části tribun, které kotle domácích i hostujících příznivců oddělují od středového bloku hlediště nebo úprava kapacity sektoru pro vlajkonoše hostů na maximálně 500 míst k sezení a pro vlajkonoše domácích na maximálně 1200 míst k sezení. "Museli jsme reagovat na stanovisko FAČR, která snižuje kapacitu stadionu a ve vztahu ke zklidnění situace na českých stadionech rovněž vyžaduje určitá bezpečnostní opatření v rámci stadionů. Bazaly to postihlo poměrně hodně," uvedl Petřík. Podle něj je problém v tom, že se nyní dokončuje Městský stadion ve Vítkovicích, kde by Baník v budoucnu měl hrát, ale jeho renovace nebude dokončena do zahájení další fotbalové sezony. "Ten bude mít všechny parametry, které fotbalová asociace vyžaduje. Nicméně se nám ten termín trochu překrývá. Potřebujeme asi půl sezony na to, abychom dokončili městský stadion," řekl Petřík. Náklady na splnění požadavků FAČR vyčíslil na zhruba šest až 6,5 milionu korun. "Hledali jsme způsob, jak je minimalizovat. Snížili jsme tu částku někde do úrovně dvou třetin původní částky tím, že použijeme některá zařízení z Městského stadionu ve Vítkovicích. Nebude se jednat o náklad navíc, ale v zásadě využijeme toho, co již dneska budujeme na městském stadionu," vysvětlil Petřík. Jedná se například o turnikety nebo případné využití starých sedaček z městského stadionu. Přesná výše potřebných nákladů by mohla být známa v příštím týdnu. Bazaly jsou od loňského května majetkem města, které celý areál odkoupilo za zhruba 115 milionů korun, a klub tím tehdy zachránilo před bankrotem. Nákup Bazalů měl řadu kritiků a na zastupitelstvu se ho podařilo prosadit až při opakovaném hlasování. "Mám za to, že ve vztahu k celkové investici, kterou osobně považuji i s ohledem na územní plán města za dobrou, bude ta částka, kterou budeme muset investovat teď na toho půl roku, skutečně marginální," míní Petřík. Podle primátora Petra Kajnara město nese náklady na hlavní sportovní infrastrukturu i u jiných sportů, například hokeje. "Je to součást toho, co město plní vůči sportu," řekl Kajnar.

Každý chvilku tahal pilku, Karviná se se Žižkovem rozešla v pohledném utkání smírně.

12. 5. 2014

mfkk.jpgZajímavý zápas byl k vidění v nedělní podvečer v Karviné, kde se v duelu dvou předních mužstev soutěže zrodila remíza. Domácím se moc nevyvedl první poločas a kombinačně výborně hrající hosté se ujali vedení. Naopak druhá půle patřila Karviné, která byla aktivnější a zaslouženě vyrovnala. Zápas tak skončil spravedlivou dělbou bodů.  Úvodní šanci měl na noze okamžitě po rozehrání Podrazký, mířil však vedle. V 19. minutě si Karvinští kombinačně vyhověli, Halaška narazil míč Eismannovi, netradičně operujícímu na levém kraji obrany, a jeho centr nedopravil do sítě nejlepší jarní střelec Fiala. Obě mužstva pak párkrát zahrozila soupeři, spíše se útočilo než bránilo a fotbal se musel líbit. V 36. minutě se hostí ujali vedení, když centr Patrika Dresslera z pravé strany uklidil do šibenice Vojtěch Hadaščok. Obrana Karviné v tuto chvíli notně zaspala. Hned z rozehrání mohlo být vyrovnáno, jenže Juřena mířil jen o kousek vedle žižkovských tyčí. Do druhé části provedl trenér Karviné Josef Mazura změny, na hřiště poslal Cvernu, do zálohy posunul Eismanna a udělal dobře. Pavel Eismann táhl neúnavně řadu karvinských akcí a nakonec to byl on, kdo vyrovnal. Ještě předtím však zasklil tutovku Halaška, když Vaňkův centr do vápna poslal ze sedmi metrů vysoko nad! Následně nevyboxoval dostatečně daleko míč od své brány gólman Viktorie Holý, ten se dostal k Pavlu Eismannovi a karvinský záložník jej ukázkovým lobem přes Holého i dva vracející se zadáky Žižkova uklidil do sítě – 1:1. Nemuselo zůstat jen u toho, v 58. minutě vystřelil těsně vedle Fiala. Teprve pak se hosté vymanili z karvinského tlaku a sami zahrozili. Voltr se procpal do palebné pozice a jeho pokus skončil těsně vedle. V 69. minutě se postavil k trestnému kopu Podrazký a přiměl Pindrocha k bravurnímu zákroku. Karvinský brankář ale musel zákrok utkání předvést až o tři minutky později, když téměř na brankové čáře lapil hlavičku Voltra! Další tutovku měl zase karvinský Fiala, uprchl obraně, ale vracející se Mareš mu nakonec skluzem míč přece jen vypíchl, jinak by z toho koukal jistý gól. Útočný fotbal pokračoval a diváci se bavili. Žižkovský Podrazký to zkoušel z nějakých dvaadvaceti metrů, míč minul levou Pindrochovu tyč asi o čtyři metry. Minutu před koncem mohl o vítězství Karviné rozhodnout mladík Kurušta, ale patrně se zalekl své obrovské příležitosti a téměř před malým vápnem ani nevystřelil. Kvalitní zápas tak dospěl k nerozhodnému výsledku, s čímž patrně byly spokojeny oba celky.

MFK OKD Karviná   1:1    FK Viktoria Žižkov

MFK OKD Karviná: Pindroch – Koutný, Mikula, Jovanovič, Eismann – Fiala, Gonda, Vaněk, Halaška (79. Kurušta) – Svatonský (46. Cverna O.) – Juřena (66. Holek)

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Šťastný (89. Bodeček), Mareš, Koukal – Vukadinović, Hadaščok (79. Škoda), Podrazký, Súkenník – Voltr, Folprecht (86. Folwarczny)

Branky: 54. Eismann - 36. Hadaščok. Rozhodčí: Ochotnický – Kovařík, Peřina. ŽK: Gonda, Holek (Karviná). Diváci: 826.

Ohlasy trenérů:
Josef Mazura (MFK OKD Karviná):

„Musím říct, že to byl opravdu koukatelný fotbal. Obě mužstva hrála bez nervů a obě také preferují kombinační útočnou hru, což bylo vidět. Každý tým si vytvořil aspoň čtyři gólové situace, takže remíza sedí, byť pro nás je to jako pro domácí tým ztráta. V první půli jsme nehráli moc dobře, šikovní hráči Žižkova nás ve středu pole přehrávali. Ve druhé půli jsme udělali nějaké změny, donutili hosty napadáním k rychlé a mnohdy zbrklé rozehrávce, takže jsme rázem měli převahu na míči my.“

Jindřich Trpišovský (FK Viktoria Žižkov):
„Máme mladý tým, ještě mu trochu schází zkušenost dovést do vítězných konců právě takovéto zápasy, které máme slibně rozehrané, ale je třeba uznat, že Karviná ve druhé půli šla za vyrovnáním, měla další šance a bod odtud má svou cenu. Dneska bylo vidět, že na sebe narazily mančafty z lepšího středu tabulky, mělo to tempo, dost šancí. Mrzí nás, že jsme to nedotáhli, když už jsme vedli, ale vyhrát mohl opravdu kdokoliv. My jsme měli více ze hry v prvním poločase, ve druhém zase soupeř, takže asi zasloužená dělba bodů. Škoda, že jsme neproměnili některou z dalších našich šancí ve druhé půli, byly tam standardky a tutovka Voltra. Kluzký terén také přispěl ke zrychlení kombinace, takže to nám vyhovovalo. Myslím, že jsme všichni viděli skutečně solidní fotbal.“

Vítězná šňůra prodloužena, Baník porazil Jihlavu.

12. 5. 2014

fcb.jpgČtyři zápasy, dvanáct bodů. Baník potvrdil skvělou formu v sobotním domácím utkání proti Jihlavě, kterou porazil 3:1. K vítězství se výrazně přiblížil už po první půli, kdy mu přesnými trefami zajistili dvoubrankový náskok Kukec s Gregušem. Po změně stran zvýšil na 3:0 střídající Krmenčík. Hosté v závěru jen korigovali gólem Krejčího. Ostravští se tak vzdálili sestupovým pozicím na pět bodů. Baník měl před utkáním s Jihlavou problémy se složením základní jedenáctky. Chyběli mu totiž zranění Lindpere, Pavlenka a Vengřinek, kvůli trestu za osm žlutých karet navíc nemohl nastoupit stoper Baránek. V základní sestavě Baníku tak debutoval Oldřich Byrtus, jenž letos pravidelně nastupoval za juniorku a byl jejím tahounem. Byl to právě Byrtus, kdo ve 25. minutě asistoval u vedoucí branky Baníku, když přesným centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Kukece, a ten hlavou dopravil míč do sítě. Chvíli předtím se blýskl skvělým obranným zákrokem kapitán Svěrkoš, který odkopl hlavičku jihlavského Tlustého z brankové čáry. Ve 31. minutě se vydal na svůj typický útočný výlet stoper Kaša a pronikl s míčem až do pokutového území Jihlavy, kde se střelou z úhlu snažil překonat hostujícího Hanuše. Ale ten míč vyrazil na roh. Z následné standardní situace si Greguš naběhl na Kukecův přesný centr a hlavou zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase už byla hra klidnější, Baník se s vědomím dvoubrankového náskoku zatáhl do defenzívy a iniciativu tak převzala Jihlava. Hosté si ale žádnou větší příležitost nevytvořili, a tak v 76. minutě znovu udeřil Baník. Kukec v pokutovém území připravil míč pro Krmenčíka a střídající útočník ostravského celku přízemní střelou k tyči rozradostnil domácí publikum. Vysočina se dočkala korekce skóre v 80. minutě, kdy Krejčí hlavičkou pod břevno snížil na konečných 3:1 pro Baník. V příštím kole se modrobílí představí v Teplicích, kde si mohou zajistit definitivní záchranu v nejvyšší soutěži.

FC Baník Ostrava – FC Vysočina Jihlava 3:1 (2:0)
Branky: 25. Kukec, 32. Greguš,76. Krmenčík – 80. Krejčí
Žluté karty: 51. Narh (FC Baník Ostrava)
Rozhodčí: Ardeleánu – Hrabovský, Antoníček
Diváci: 8818

FC Baník Ostrava: Šrom – Byrtus, Kaša, Frydrych,Sukup – Greguš, Šichor – Kukec (89. Foltyn), Svěrkoš (78. Holzer),De Azevedo – Narh (60. Krmenčík)

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mikula (46. Jánoš),Tlustý, Krejčí, Vepřek – Marek, Koloušek (73. Kučera) – Masopust,Jungr (73. Mešanović), Vaculík – Harba