Příspěvky

Nečekaný kolaps Teplic! Sigma vydřela remízu dvěma góly v nastavení.

29. 7. 2015

| Rubrika: Sportovní rubrika

teplice-sigma.jpgFotbalisté Teplic ztratili vyhraný zápas s Olomoucí a poté, co v nastavení dvakrát inkasovali, remizovali doma se Sigmou 2:2. Pro trenéra hostů Davida Vavrušku šlo o první ostrý test v nové funkci, Hanáci si zase odbyli premiéru po návratu mezi elitu.  Málokdy vídanou záchranu ztraceného zápasu předvedli v prvním ligovém kole fotbalisté Sigmy Olomouc. Během jediné minuty nastavení dokázali vymazat dvoubrankový náskok soupeře a z Teplic vezou bod za remízu 2:2. O vyrovnání se postarali Jakub Petr s Martinem Hálou, za domácí skórovali Martin Fillo a Roman Potočný. Olomouc domácí zlobila už v prvním poločase, kdy byla důraznější a před brankou i aktivnější, ale gól těsně před poločasem postavil na nohy Teplice. Vondrášek zprava odcentroval do prostoru penalty, odkud ho prudkou hlavičkou poslal přesně k tyči volný Fillo. Hned po pauze domácí přidali druhou branku. V 50. minutě odcentroval zleva Krob a Potočný v pádu špičkou kopačky míč usměrnil přesně k tyči. Pak se dostal ke dvěma velmi nebezpečným hlavičkám stoper Lüftner - nejdřív o centimetry minul, pak mu zase rozhodčí odmávali ofsajd. Olomouc herně odpadla a jedinou větší šanci měla v 72. minutě, kdy po zaváhání brankáře Grigara pálil těsně mimo opuštěnou branku Navrátil. Domácí dohrávali zápas ve velké pohodě, předváděli herní finesy a užívali si častý potlesk diváků. Pak ale přišel šok v podobě dvou brejků, tažených po levé straně sestavy Olomouce. Nejdřív dostal přihrávku přímo na malé vápno Petr, který prostřelil Grigara a během téže minuty se situace ještě jednou zopakovala. Míč tentokrát zapadl do závaru, ve kterém Hála přetlačil Kroba a dostal míč do sítě.

FK Teplice - SK Sigma Olomouc 2:2 (1:0)

Branky: 41. Fillo, 50. Potočný - 90.+1 Petr, 90.+1 Hála.
Rozhodčí: Marek - Paták, Pochylý.
ŽK: Navrátil, Svozil, Rajnoch (všichni Olomouc).
Diváci: 3 715.
SYNOT hráč utkání: Roman Potočný - Jan Navrátil.

Sestavy:

FK Teplice: Grigar - Dramé, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič, Breite - Vondrášek (90. Dressler), Vachoušek (77. Táborský), Fillo - Potočný (84. Bratanovič). Trenér: Vavruška.

SK Sigma Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Svozil, Vepřek - Petr, Navrátil (87. Zahradníček), Halenár (81. Chorý), Houska (72. Ordoš), Plšek - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Po třech letech ze Žižkova na teplická Stínadla.

18. 7. 2015

V pondělí 13. července se Patrik Dressler dohodl s vedením klubu na podmínkách působení v FK Teplice a nakročil tak do Synot ligy. Přejeme hodně úspěchů, synu.

Viktoriáni dokázali na závěr sezóny vyloupit prvoligovou Sigmu.

1. 6. 2015

Fotbalisté Žižkova zajížděli v posledním kole na Hanou s jediným cílem, a to uspět. Tým trenéra Trpišovského totiž stále bojoval o konečné třetí místo, k tomu však kromě vlastního úspěchu potřeboval i zaváhání Zlína. Svou část úkolu Žižkovští splnili na jedničku, díky brance Bartošáka ze druhé minuty totiž jako jediní dokázali Olomouc porazit i v druhém vzájemném zápase. Po závěrečném hvizdu ale panovalo mezi Pražany zklamání, neboť ševci zvítězili také. Diváci se pomalu ani nestačili usadit a už mohli zhlédnout gólový moment. Po nedovoleném zákroku vůči hostujícímu hráči zahrával Lukáš Bartošák přímý kop z dvaceti metrů. Přestože jeho rána letěla těsně nad zemí a okolo zdi, nedokázal gólman Sigmy včas zareagovat, a poprvé na míč si tak sáhl až ve chvíli, kdy jej lovil ze své sítě. Ze zápasu tak nestihly uplynout ani dvě minuty a hosté už vedli. Po takovém vstupu do zápasu jen málokdo odhadoval, že tři tisícovky diváků na stadionu další branku neuvidí. Utkání mezi dvěma celky ze špičky tabulky nabídlo velmi vyrovnaný duel, ve kterém ovšem chyběly jak góly, tak šance. Za zmínku tak stojí pouze jeden moment, který přišel po půlhodině hry. Cana perfektním pasem vyslal do úniku Zahradníčka, proti kterému daleko od své branky vyběhl Holý. Přestože gólman Žižkova míč nezasáhl, olomoucký útočník neuspěl. Z úhlu sice pálil na odkrytou branku, jenže nezacílil správným směrem a minul. V tu chvíli už na hřišti nebyl záložník Navrátil, pro kterého zápas skončil předčasně už po dvaceti minutách hry. Ani po změně stran nebyl fotbal nikterak atraktivní. Celých pětačtyřicet minut se bojovalo většinou jen mezi oběma šestnáctkami, gólmani toho příliš řešit nemuseli. Trenér domácích Kalvoda nebyl s hrou svých svěřenců vůbec spokojený, a tak už v 68. minutě vyčerpal všechna tři střídání. Nutno podotknout, že Sigma dala šanci vyniknout některých hráčům rezervního mužstva. K nevýraznému výkonu navíc přispěl i fakt, že na hřišti chyběli tvůrci hry Navrátil s vykartovaným Ordošem. Pražané si svůj jednobrankový náskok hlídali a nikam se nehnali. Pokud to jen šlo, snažili se hru co nejvíce zdržovat, za což byl v závěru utkání dokonce karetně napomínán Bazal. Nicméně hostujícímu celku to nemuselo vadit, neboť hubený náskok na horké hanácké půdě dokázal udržet až do závěrečného hvizdu sudí Adámkové. Po něm sice odcházeli jako poražení ze hřiště Hanáci, jenže hned vzápětí byl smutek ten tam. I když to v zápase moc znát nebylo, Sigma Olomouc ovládla Fotbalovou národní ligu a převzala pohár pro vítěze. Hostující tým mezitím děkoval hrstce fanoušků, která přicestovala z hlavního města. Žižkov však i přes výhru padl v tabulce na čtvrtou pozici.

SK Sigma Olomouc 0:1FK Viktoria Žižkov

Poločas: 0:1
SK Sigma Olomouc: Bárta – Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek – Navrátil (26. Falta), Plšek (68. Rolinc), Cana (56. Houska), Ševčík P., Zahradníček – Vašíček

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Bazal (87. Černý), Hovorka, Bartošák (77. Karafiát) – Šťastný, Souček, Podrazký, Folprecht – Súkenník, Voltr (81. Opluštil)

Branka: 2. Bartošák. Rozhodčí: Adámková – Caletka, Antoníček. ŽK: Štěrba, Rajnoch – Folprecht, Podrazký, Bazal. Diváci: 3 193.

Rozlučka s domácími fanoušky se vydařila.

25. 5. 2015

fanousci.jpg Žižkov měl v souboji s Táborskem od počátku více ze hry, poprvé se ale prosadili hosté, jejichž gól nemohl být uznán pro ofsajd. Slovo si tedy vzali Žižkovští, kteří do poločasu dokázali dvakrát skórovat. Po půli se aktivita přesunula na stranu hostů, kterým se podařilo vstřelit kontaktní gól. Krátce poté dal výsledku definitivní podobu Bartošák. Pod televizní věží se tak ze tří bodů radovala domácí Viktorka. Do utkání vstoupili domácí aktivně. Hned v páté minutě mohl skórovat Súkenník, kterého vychytal brankář Toma. Jako první skončil balón v domácí bráně, gól ale neplatil, pomezní odmával ofsajd. O chvíli později se už diváci gólu dočkali. Běžela 19. minuta utkání, když si na centr z rohu počkal na zadní tyči Zdeněk Folprecht a hlavou uklidil míč za Tomova záda. Viktoriáni pokračovali v aktivní hře a hosté měli problém dostat se na jejich polovinu. Ve 30. minutě po nedůslednosti udeřila Viktorka podruhé. U rohového praporku zapomněla obrana hostí Folprechta, který míč zpracoval a nacentroval na střílejícího Radka Voltra, který z voleje překonal gólmana. Do konce prvního dějství ještě jednou mohl udeřit Voltr, kterého skvěle vychytal Toma. Po přestávce bylo aktivnější Táborsko, jehož ha šla hodně nahoru a chvílemi i domácí mužstvo přehrávalo. Ve velké šanci se ocitl Presl, který se však srazil s gólmanem Holým a nedal. V 60. minutě se snaha hostů proměnila v kontaktní gól. Surynek našel svým centrem Miloslava Strnada, který přesnou střelou snížil skóre utkání. O čtyři minuty později ale domácí opět zvýšili svůj náskok. Po chybě obrany dokázal Folprecht krásnou přihrávkou najít Lukáše Bartošáka, který dokázal obstřelit Tomu a umístit balón ke vzdálenější tyči. O podobnou situaci se Žižkov pokusil ještě jednou, když Súkenník vyslal dopředu Voltra. Tomu se ale napodobit Bartošáka nepovedlo. V 80. minutě se Folprecht pokusil zopakovat svůj první gól, tentokrát ale zamířil vedle. Utkání předposledního kola na pražském Žižkově tedy zvládli lépe domácí a po vítězství 3:1 si připisují tři body.

FK Viktoria Žižkov3:1FC MAS Táborsko

Poločas: 2:0
FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Karafiát (84. Černý), Hovorka D., Bartošák – Souček – Štastný, Podrazký, Folprecht (88. Madej) – Súkenník, Voltr (87. Opluštil)

FC MAS Táborsko: Toma – Tusjak (75. Sladký), Mráz, Hovorka M., Hric – Surynek (84. Froněk), Javorek, Šiml, Džafić, Presl (70. Ciku) – Strnad

Branky: 9. Folprecht, 30. Voltr, 64. Bartošák – 60. Strnad. Rozhodčí: Lerch – Kotalík, Pilný. ŽK: Bartošák, Šťastný – Sladký. Diváci: 1 536.

Viktorka si opět s chutí zastřílela.

19. 5. 2015

fk.jpgOsmadvacáté kolo zakončil duel mezi Kolínem a Žižkovem. Hosté prakticky po celý zápas naplňovali papírové předpoklady a nedali domácím žádnou šanci. Po gólech Bazala a Voltra se dvakrát prosadil Súkenník, nebýt přitom výborně chytajícího brankáře Řeháka, mohl být rozdíl ve skóre ještě vyšší. Zápas nakonec skončil stejně jako na podzim 4:0 pro Pražany. Favorizovaní hosté se poprvé přihlásili o slovo ve 4. minutě, kdy se k překvapivé hlavičce dostal Voltr. Balon ale nenabral dostatečnou rychlost a Řehák jej tak stačil ještě před brankovou čárou vyrazit. Ve 13. minutě už se skóre měnilo. Josef Bazal obdržel výbornou přihrávku mezi bránící hráče a prudkou střelou poslal Žižkov do vedení. Domácí se ani po inkasované brance na žádné útočné snažení nezmohli, naopak to byli opět hosté, kdo zahrozil. Dressler zůstal v 19. minutě úplně volný v kolínském vápně, Řehák ale jeho pokus nohou vytěsnil. O tři minuty později už ale musel kolínský brankář lovit míč podruhé ze své sítě. Radek Voltr si zpracoval zády k brance centr na prsou a nádhernými nůžkami navýšil vedení Pražanů. První vážnější šance domácích se zrodila ve 28. minutě, kdy si na centr Procházky naběhl do šestnáctky Eliáš, hostující svatyni ale minul. O chvíli později běžel sám na Řeháka Bazal, kolínský gólman jej ale perfektně vychytal. A domácí strážce zazářil i o pět minut později, kdy kolínští beci opět propadli. Řehák ovšem vychytal i Súkenníka. Druhý poločas začal velkou šancí Voltra, který po rohovém kopu zamířil hlavou do tyče. V 59. minutě se pak skóre měnilo potřetí. Před prázdnou brankou Kolína se ocitl Igor Súukenník a pohodlně doklepl kulatý nesmysl do sítě. A to ještě nebylo vše. O osm minut později se Igor Súkenník uvolnil na pravé straně hrací plochy, obešel bránícího Jelínka a následně propálil i brankáře Řeháka. Závěr utkání už přinesl pouze jednu šanci na domácí straně. Dvě minuty před koncem si na rohový kop vyskočil nejvýše Kouřil a míč poslal jen těsně vedle Holého brány. Žižkovský brankář si nicméně připsal další vychytanou nulu a s dvanácti čistými konty aktuálně vévodí gólmanským statistikám Fotbalové národní ligy.

FK Kolín0:4FK Viktoria Žižkov

Poločas: 0:2
FK Kolín: Řehák – Biško (59. Veselý), Hýbl, Jelínek, Ježdík, Procházka (59. Sodoma) – Eliáš, Skwarczek, Čavoš, Kouřil – Teplý (83. Mehanović)

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Hovorka, Šťastný, Bartošák – Súkenník, Souček, Podrazký, Folprecht (82. Černý), Bazal (64. Kučaba) – Voltr (70. Karafiát)

Branky: 59. a 66. Súkenník, 13. Bazal, 22. Voltr. Rozhodčí: Kocourek – Kříž, Štěrba. ŽK: Procházka, Ježdík – Bartošák, Bazal.

Žižkovští si hladce poradili s Třincem, výhru režíroval Bazal.

3. 5. 2015

bazal.jpgPřed domácím utkáním s Třincem si v klubovém zpravodaji stěžoval na neproměňování šancí v uplynulém zápase ve Znojmě. Proti Třinci šel ale Josef Bazal všem příkladem, vstřelil dvě branky a měl zásadní podíl na žižkovské výhře 2:0. Viktoria tak i nadále zůstává v kontaktu s čelem druholigové tabulky. Lepší úvod si svěřenci trenéra Trpišovského ani nemohli přát. Již ve 4. minutě se po přesném centru Dresslera obtočil Josef Bazal kolem svého strážce a naprosto přesnou střelou trefil pravou šibenici. Hosté v úvodu působili pasivnějším dojmem a brzy mohli být potrestáni druhou brankou. Míč si k zahrávání trestného kopu postavil Miroslav Podrazký a orazítkoval břevno. Až poté se ke slovu dostali hosté, avšak brankář Holý nemusel zasahovat. Naopak několik domácích nebezpečných centrů volalo po brance. Aktivní byl zejména Podrazký, nicméně také nepřesný, když několik jeho pokusů skončilo mimo. Do kabin tak odcházeli spokojeněji domácí. I druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. Domácí stále diktovali tempo hry a dostávali se i do šancí. Využít se jim ale podařilo jen jednu. Súkenníkův přízemní centr přetavil v branku tvrdou střelou opět Josef Bazal. O malý okamžik později se tentýž hráč proměnil v nahrávače, když oslovil Bartošáka, ten ale mířil jen do boční sítě. Hosté se dostali ke slovu až dvanáct minut před koncem, kdy po rohovém kopu hlavičkoval zkušený Vomáčka, avšak Holý se překvapit nenechal. Domácí kontrolovali průběh zápasu. Přesto se Slezané dostali ještě do jedné nebezpečné šance. Gajdošík trefil levou tyčku, následná dorážka Matouška do opuštěné branky byla už z ofsajdu. Úspěšný nebyl ani Motyčka, jehož nepříliš tvrdou střelu zkrotil v pohodě urostlý brankář Holý. Žižkovští tak neztratili kontakt se špičkou tabulky. Hosté ještě zachráněni nejsou, avšak o jedenáctibodový náskok na předposlední Most by přijít neměli.

FK Viktoria Žižkov2:0  FK Fotbal Třinec

Poločas: 1:0
FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Karafiát (46. Šťastný), Hovorka, Bartošák – Souček – Bazal, Podrazký, Folprecht (88. Madej) – Súkenník, Marek (68. Černý)

FK Fotbal Třinec: Paleček – Matoušek, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň (46. Velner) – Janoščín (46. Malíř, 58. Gajdošík), Hupka, Tomeček, Malcharek – Joukl, Motyčka.

Branky: 4. a 63. Bazal. Rozhodčí: Královec – Štěrba, Kotalík. Diváci: 1 311.

Fotbal nemá logiku.

3. 5. 2015

znojmo.jpgKonečný stav rozhodně neodpovídá dění na hřišti. Pražský tým byl od začátku aktivnější, žádnou šanci však nedokázal využít, Znojmo naopak jednu ze svých možností zužitkovalo a odcházelo do kabin v pozici vedoucího týmu. Hosté si ve druhé půli vytvořili místy až drtivý tlak, ze kterého se však srovnání nezrodilo. Domácí sice rovněž nevyužili několik tutovek, mrzet je to ale příliš nemuselo. Žižkov si vytvořil první šanci hned v úvodní minutě zápasu, Bartošák v dobré pozici místo střely volil ještě přihrávku na Bazala, což byla velká chyba, míč k jeho spoluhráči nedoputoval. Deset minut na to po perfektním centru hlavičkoval Marek a jen těsně minul domácí bránu. V rozmezí 15. - 17. minuty se mohly gólově prosadit oba celky. Nejprve to byli hosté, když Marek po chybě soupeřovy obrany střelou z voleje orazítkoval pravou tyč, na druhé straně po přímém kopu zamířil Okleštěk pro změnu do tyče levé. Hra se poté trochu uklidnila, než přišla na řadu 37. minuta. Po rohovém kopu se hráčům Žižkova podařilo míč odvrátit, avšak pouze k Romanu Hříbkovi, jenž dokázal rychle zareagovat a balón poslat k pravé tyči, kam se Holý natahoval marně. Vzápětí mohlo být srovnáno, Ilizi už byl překonán, ovšem na brankové čáře jej zastoupil právě Hříbek, který míč odhlavičkoval do bezpečí. V poslední velké šanci první půle si Marek hezky zpracoval balón na prsa a zamířil ke vzdálenější tyči, tu však o malý kousek minul. Druhá pětačtyřicetiminutovka začala dvěma velkými šancemi Znojma. V té první a asi největší celé druhé půle se ocitl Žondra. Na domácího fotbalistu zívala po Oklešťkově akci zcela opuštěná brána, útočník jihomoravského mužstva však trestuhodně zamířil vedle bližší tyče. O tři minuty později se Okleštěk hnal sprintem k brankáři, v rozhodující chvíli si však míč odkopl od kopačky a zakončit nestihl. Žižkov odpověděl možnostmi Bartošáka a Voltra, ani jeden z nich mezi tři tyče nezamířil. Po hodině hry se excelentním zákrokem blýskl Ilizi, když vyrazil nebezpečnou ránu Marka z otočky. V 64. minutě nevyužili Pražané svou asi největší šanci na vyrovnání. Souček naběhl do pokutového území, dostal se k míči na středu hrací plochy a mohl si vybrat, kam jej pošle, jenže jej netrefil tak, jak by si představoval a poslal jej mimo bránu. Následně útočili víceméně pouze hráči z hlavního města a domácí se museli bránit velkému tlaku. Dvakrát pálil Voltr, hlavou to zkoušel Marek, krůček ke gólovému zakončení chyběl Bazalovi a hlavou opět neuspěl Marek. V nastaveném čase mohli Žižkovští vybojovat alespoň bod, Znojmo naopak potvrdit své vítězství. Nejprve Souček v podstatě sám před Ilizim zamířil jen do gólmana, od kterého se balón odrazil nad bránu, na druhé straně se Okleštěk v podobné situaci pokoušel Holého přelobovat, avšak míč skončil nad břevnem. Přesto dokázal domácí mančaft těsný náskok uhájit a podruhé v této sezóně žižkovský celek porazit.

1.SC Znojmo FK1:0FK Viktoria Žižkov

1.SC Znojmo FK: Ilizi – Hříbek, Dreksa, Svozil, Odehnal – Cihlář, Lacko, Okleštěk, Helísek (64. Stáňa) – Ledecký (70. Nepožitek), Žondra (77. Lapeš)

FK Viktoria Žižkov: Holý – Súkenník, Karafiát, Hovorka, Bartošák (81. Kučaba) – Souček, Bazal, Podrazký (54. Černý), Folprecht, Voltr – Marek

Branka: 37. Hříbek. Rozhodčí: Jílek – Arnošt, Ratajová. ŽK: Žondra, Lapeš, Cihlář – Marek, Voltr, Hovorka. Diváci: 620.

Po výborném výkonu z Opavy bez bodů.

14. 4. 2015

opava.jpgJedenáct bodů za posledních pět zápasů mají na kontě fotbalisté Opavy, kteří v 22. kole porazili Žižkov 2:1, jenž tak výrazně ztratil své šance na postup do Synot ligy, na druhý Zlín totiž ztrácí již šest bodů. V první půli si domácí zaslouženě vypracovali vedení 2:0, snaha Viktorky ve druhém dějství vedla už jen ke snížení. Slezané se tak díky tříbodovému zisku minimálně do středy vyšvihli na sedmé místo tabulky Fotbalové národní ligy. Jako první nebezpečně pálil hostující Bartošák, brankář Vašek ale balón konečky prstů vyrazil. Za čtyři minuty udělali Viktoriáni chybu v rozehrávce, které využil střelou pod horní tyč Václav Jurečka. Zápas bezmála dvaapůl tisíce diváků musel bavit, o šance totiž nebyla nouze. Zvýšit mohl Jursa, který dobře zahrál standardku, zanedlouho zase stejný hráč nepotrestal chybu domácího brankáře, míč poslal mimo prázdnou branku. V 33. minutě zahrál jeden z hostů v pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Na tu se postavil Nemanja Kuzmanović a razantní střelou dal svému celku zasloužené vedení 2:0. Další penalta mohla být k vidění i na druhé straně, rozhodčí ale po sporné situaci, kdy Bartošák upadl, vytáhl pouze žlutou kartu za nafilmovaný pád. Žižkov po přestávce poslal do hry Černého, prvních dvanáct minut se ale hrálo převážně na středu hřiště. Až poté vyslal jeden z hostí dlouhý centr právě na střídajícího Černého, proti tomu ale parádně zasáhl Vašek. V 66. minutě ale už inkasované brance nezabránil ani kouzelník v brance Opavy. Ve zmatku ve vápně se nejlépe zorientoval Radek Voltr a míč nasměroval k tyči. Tentýž hráč byl aktivní i nadále, jeho střela z hranice vápna ale skončila nad opavskou brankou. Stvrdit výhru Opavy mohl Kuzmanović, při koncovce ale upadl. Posledních deset minut utkání hráli domácí poctivě zezadu, do toho se pustili do útoku a šetřili čas. To se jim nakonec podařilo dotáhnout do závěrečného hvizdu, a posunout se tak na sedmou příčku.

Slezský FC Opava2:1FK Viktoria Žižkov

Slezský FC Opava: Vašek – Pospěch, Dvorník, Mikula, Hrabina – Horka – Jurečka (78. Čelůstka), Metelka (90+1. Mrázek), Machálek (59. Grussmann) – Jursa – Kuzmanovič.

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Souček, Karafiát, Bartošák (88. Opluštil) – Bazal (84. Kučaba), Podrazký, Súkenník, Folprecht, Peterka (46. Černý) – Voltr.

Branky: 13. Jurečka, 33. Kuzmanović (pen.) – 66. Voltr. Rozhodčí: Jech – Kříž, Kotalík. ŽK: Metelka – Voltr, Bartošák, Souček. Diváci: 2 319.

Viktoriáni bodovali počtvrté v řadě.

7. 4. 2015

frydek.jpgFestival zahozených šancí. Tak by se dal nazvat zápas páté Viktorky Žižkov proti jedenáctému Frýdku-Místku. Hosté vyslali za celý zápas pouze jednu střelu, která mířila mezi tři tyče, naopak domácí po celý zápas zahazovali jednu šanci za druhou. Mohli si to dovolit, vždyť již v desáté minutě vedli po brance Folprechta. Navíc v úvodu druhé půle zvýšil Voltr. Domácí tak vybojovali tři body, které je drží ve hře o postup do nejvyšší fotbalové soutěže, naopak hosté se do Slezska vrací s prázdnou. Nápor domácího týmu začal již v úvodní minutě, kdy si Trpišovského svěřenci vypracovali dvě solidní šance. V obou měl prsty záložník Podrazký. Nejprve vystřelil a Prepsl musel předvést velmi dobrý zákrok. Po následném rohovém kopu nabíhal na zadní tyč, ale nedokázal vměstnat míč do branky. Agilní kapitán Viktorky se připomněl opět v 5. minutě. Brankář hostí Prepsl byl ale znovu na místě, i když míč jen vyrazil před sebe, kde úřadovali frýdecko-místečtí zadáci. O minutu později zakončoval žižkovský Bartošák a hostující brankář vytáhl ze svého repertoáru už třetí úspěšný zákrok. V 10. minutě již udeřilo. Po čtvrtém rohovém kopu střílel Bartošák, směr jeho střely změnil hostující Staško, ale míč se zřejmě otřel ještě o Zdeňka Folprechta, nicméně tento pokus skončil mimo Prepslův dosah a slušná návštěva na žižkovském stadionu se radovala. O deset minut později zakončoval na druhé straně Zapalač, avšak Holého z klidu příliš nevyvedl. Jak se později ukázalo, jednalo se o jedinou hostující střelu, která mířila mezi tři tyče. V závěru poločasu neuspěli se svými pokusy Souček, Voltr a Folprecht, který byl z této trojice nejblíže brance, ale těsně minul. Úvod druhého poločasu patřil taktéž domácím. Časomíra neukrojila ještě ani celé dvě minuty, když si pro sebe uzmul míč Radek Voltr a nechytatelně zakončil. Domácí tak vedli o dvě branky, tento gól jim navíc přinesl nesmírný klid na kopačky. Zvýšit mohl stoper Karafiát, ovšem Prepsl podržel svůj tým. O malý okamžik později se smutně ohlédl za Markovou tečí, ta ale skončila těsně vedle. Závěrečný tlak slezského týmu nepřišel. Naopak domácí si vypracovali ještě tři tutovky. Nejprve Súkenníkovu střelu odkopli z brankové čáry, poté pokus střídajícího Černého výtečně zneškodnil Prepsl, který předvedl své kvality také v 89. minutě při gólové šanci Podrazkého. Žižkov vybojoval tři body, které ho stále drží ve hře o postup do nejvyšší soutěže. Hosté naopak budou nadále bojovat o záchranu.

FK Viktoria Žižkov2:0  MFK Frýdek-Místek

FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Karafiát, Hovorka, Bartošák – Souček – Súkenník, Podrazký, Folprecht (72. Bazal), Voltr (90. Peterka) – Marek (79. Černý).

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Ilko, Žídek, Literák, Švrček – Zapalač, Vašenda, Vaněk (64. Bello), Talián – Ďuriška (71. Jurišič), Staško (80. Matůš).

Branky: 10. Folprecht, 47. Voltr. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Vaňkát. ŽK: Souček, Hovorka - Talián, Literák. Diváci: 1 311.

Karviná zachránila bod v poslední minutě.

28. 3. 2015

karvina.jpgTřetí remízu z jarních zápasů si připsali na konto fotbalisté Karviné, když znovu museli dohánět vedení soupeře. Bod proti Žižkovu zachránili ne za pět minut dvanáct, ale spíš minutu po dvanácté, když se krátce před konečným hvizdem prosadil z pokutového kopu Urgela. Karvinští, vědomi si toho, v jaké jsou situaci, potřebovali nutně zabrat a vrhli se na soupeře z hlavního města s chutí. Aktivní nástup jim vynesl pár možností, ale jen dvě šance. V té první z 16. minuty mířil Urgela po spolupráci Hatoka s Daníčkem ve skluzu těsně vedle. Ve 24. minutě to byl znovu Urgela, kdo bez přípravy zakončoval, ale rána byla slabá a trefila gólmana Holého. Hosté postupně přebírali iniciativu a druhá část prvního dějství patřila jim. Žádnou šanci si však nevypracovali. Centry končily buď na prvním bránícím hráči Karviné, nebo u gólmana Lipčáka. Až v závěru měli díky přímému kopu Podrazkého solidní šanci, jenže kapitán Viktorie trefil jen zeď. Miroslav Podrazký si vše vynahradil ve druhé části, když v 64. minutě nádherně napálil odražený balon přímo do šibenice – 0:1. Hosté z minima vytěžili maximum a domácí museli znovu dobývat jejich obrannou tvrz. Jako první se o to pokusil aktivní Daníček, nemířil ale přesně. Na opačné straně napálil balon směr karvinská brána i Folprecht, ale byl podobně „úspěšný.“ Po sérii střídání, kdy hra ztratila na plynulosti, se domácí vrhli na zoufalou zteč žižkovské brány. Čerstvý Juřena se v 72. minutě vřítil do velkého čtverce, ale brankář Holý proti němu dobře vyběhl a odvrátil balon na roh. V 79. minutě chybělo málo. Eismann si postavil míč k trestnému kopu a žižkovskou síť minul o půl metru. V 90. minutě doslova zavraždil ultratutovku Daníček. Po chybě gólmana Holého, který neudržel balon, na něj na dvanácti metrech zívala zcela odkrytá brána! Daníček ji přestřelil. Když už se zdálo, že tlak Karviné k ničemu nevede, vpadl do vápna agilní Juřena a hostující Souček jej zastavil nedovoleně. Penalta! Míč si v nelehké situaci vzal Lubomír Urgela a zachránil domácím alespoň bod.

MFK OKD Karviná1:1FK Viktoria Žižkov

Poločas: 0:0
MFK OKD Karviná: Lipčák – Růžička, Trousil, Janíček, Eismann – Kubista (70. Juřena), Daníček – Hatok, Urgela, Limanovský (80. Castanier) – Komenda (65. Tarczal).
FK Viktoria Žižkov: Holý – Dressler, Hovorka, Souček, Bartošák (75. Vondra) – Bazal (82. Reiter) – Súkenník, Podrazký (90+1. Mysliveček), Folprecht, Voltr – Marek.
Branky: 90. Urgela (pen.) – 64. Podrazký. Rozhodčí: Machálek – Paták, Pelikán. ŽK: Trousil, Castanier – Bazal, Souček. Diváci: 712.