Příspěvky

Pernikáři pod televizní věží neuspěli.

3. 11. 2013

| Rubrika: Sportovní rubrika

zizkov_pardubice_14_top.jpgFotbalisté Viktorie Žižkov prodloužili svou sérii neporazitelnosti ve Fotbalové národní lize už na šest zápasů. V rámci 14. kola si totiž na svém stadionu poradili s Pardubicemi 2:0. O osudu zápasu se rozhodovalo na začátku druhého poločasu. Pražany nejprve poslal do vedení Matej Sivrič, druhý gól pak přidal Radek Voltr. Pardubice může mrzet velký počet neproměněných šancí. Žižkovská mašina je v posledních kolech Fotbalové národní ligy prakticky nezastavitelná. Tým se v mžiku oka vyhoupl ze sestupových pozic až do horní poloviny tabulky. Svěřenci trenéra Trpišovského se navíc pěkně od podlahy vrhli také na Pardubice. Velezkušený brankář Shejbal měl plné ruce práce, ale výrazněji ho ohrozily pouze dvě střely Podrazkého. Nejprve na něj zapomněla pardubická obrana po rohovém kopu , ale žižkovský záložník zblízka přestřelil, podruhé se opřel do míče ze třiceti metrů a Shejbal musel jeho ránu krotit. Pardubice toho v úvodních dvaceti minutách mnoho nepředvedly. Postupem času však vyrovnávaly hru a měly také dvě vyložené příležitosti. Tu první spálil na malém vápně zcela nepokrytý Hodas, který ovšem načechraný centr Přibyla z pravé strany poslal mimo branku. Další gólovku Východočechů pak v samotném závěru první půle neproměnil Kudrna, který mohl těžit z výborné individuální akce Jeřábka, ale toho pro změnu vychytal Boháč. Vstup do druhé půle vyšel domácí Viktorii na výbornou. Uběhlo totiž pouhých pět minut a chorvatský rychlík Matej Sivrič si to po krásné uličce od Bartla namířil přímo na Shejbalovu branku. V koncovce navíc zachoval pevné nervy a dobře postaveného pardubického gólmana elegantně přehodil. O pár minut později byl náskok Žižkova už dvoubrankový. Tentokrát nastartoval své nohy Radek Voltr. Neohroženě vnikl mezi oba pardubické stopery, unikl jim, nasadil Shejbalovi kličku a zasunul míč za jeho záda. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto, Žižkov totiž navíc i nadále kontroloval hru. Jenže Pardubicím výrazně pomohl příchod čerstvého Tomáše Dostálka. Ten hru na levé straně výrazně rozhýbal a záhy začal také připravovat šance. Tu první ale neproměnil futsalový reprezentant Lukáš Rešetár, který z malého vápna mířil těsně vedle pravé tyče žižkovské brány, do stejného místa poslal zanedlouho balon také Řezníček. V sychravém listopadovém dopoledni tak všechny body ve vyrovnaném zápase nakonec zůstaly na Žižkově. Pražané vyhráli počtvrté v řadě, pošesté za sebou neprohráli a poskočili na osmé místo.

Viktorka vyloupila zlínskou Letnou.

26. 10. 2013

ikona_30145.jpgUtkání na zlínské Letné začalo ve vysokém tempu, ale na úvodní branku se čekalo až do druhého poločasu, když se po faulu na Malcharka z penalty prosadil Lukáš Železník. Žižkov ovšem zanedlouho srovnal zásluhou Petra Mareše a o vítězství Viktorie následně rozhodl Michal Škoda, jenž se stal žolíkem trenéra Trpišovského. V prvním poločase duelu soupeřů ze spodních pater tabulky Fotbalové národní ligy se hrál otevřený fotbal. Nejprve se prohnal po levém křídle Lukáš Bartošák, ale jeho pokus dokázal Dostál vyrazit na rohový kop. Následně velkou akci Žižkova zastavil praporek sudího, který dva útočící hráče Žižkova vyrušil v gólové šanci. Za Zlín kontroval Lukáš Železník, kterého před Boháčem našel centrem Pazdera, ale ani tato příležitost gólem neskončila, když zlínský útočník pálil metr vedle branky. Hra se po ofenzivním nástupu obou týmů uklidnila. Až ve 22. minutě se připomenul zpoza šestnáctky Tomáš Hájek a Marek Boháč s obtížemi vyrazil. Domácí nadále svírali soupeře na jeho polovině, ale po chybě defenzívy se sám na zlínskou bránu řítil Radek Voltr. Útočníka Žižkova na poslední chvíli stihl ukázkovým skluzem zastavit Zdeněk Kroča. Posledním vážnějším ohrožením branky byla střela zlínského záložníka Salachny, která šla těsně nad břevno. I druhá polovina začala množstvím šanci, ale tentokrát padaly i góly. Po dvou minutách hry byl faulován Malcharek brankářem Žižkova, který byl velmi udiven rozhodnutím sudího Lercha. K exekuci pokutového kopu se postavil Lukáš Železník a střelou doprostřed branky poslal domácí do vedení, navíc přerušil sérii tří utkání Zlína bez vstřelené branky. Soupeř se po inkasované brance ihned vrhl do útoku a potřeboval tři gólovky na srovnání stavu. Brankáři Dostálovi se podařilo vychytat obrovskou šanci Súkenníka i chytrou hlavičku Voltra na zadní tyč, ale poté Tomáš Hájek neuhlídal Petra Mareše, jenž zakončení hlavou umístil přesně k tyči a dokázal vyrovnat na 1:1. Po smršti šancí a branek se tempo vrátilo do standardních kolejí. Domácí se snažili vyvíjet tlak na obranu Viktorie, ale ta pracovala téměř bezchybně. V 77. minutě vyslal Jindřich Trpišovský do hry Michala Škodu a měl šťastnou ruku. Po rychlém útoku Žižkova se právě čerstvý hráč na trávníku prosadil a poslal Žižkov do vedení. Zakončení předcházel kuriózní moment, když Sivrič svou střelu nasměřoval do Voltra a míč se odrazil přesně ke Škodovi, který i přes zásah brankáře dokázal skórovat. V závěru se domácí snažili za každou cenu o srovnání, ale jejich tlak byl bezzubý a Žižkovští si s přehledem pohlídali závěr zápasu. Hosté si ze Zlína odvezli tři body a pošesté v řadě bodovali. Ševci taktéž prodloužili svou sérii, počtvrté odešli z utkání bez zisku bodů.

Ohlasy trenérů

Alois Skácel (FC Fastav Zlín):
"Z naší strany to bylo hodně nervózní. Nebylo to hezké fotbalové utkání, jelikož to byl důležitý duel pro oba soupeře. Když jsme měli navrch, tak jsme si nechali dát na 1:1 a pak to bylo hektické. Inkasovali jsme, nepodařilo se nám prosadit přes důslednou obranu. Chyby měly fatální důsledky a nemůžeme se divit, že jsme prohráli. V závěru to byla už pouze křeč."

Jindřich Trpišovský (FK Viktoria Žižkov):
"Byl to náročný zápas z obou stran, ale pro nás je to takový odrazový můstek, abychom mohli dále stoupat tabulkou. Nechtěli jsme se dostat pod tlak a být aktivní, což se podařilo. Druhá půle začala nešťastně a Zlín šel z penalty do vedení. My jsme se okamžitě zvedli, srovnali jsme a pak jsme zápas i otočili. Nebyl to pohledný zápas, ale jsme šťastnějším týmem."

Po sporné penaltě odjíždí Baník z Jůlisky bez bodů.

kukec_archiv_sm.jpgBaník v úvodním utkání dvanáctého kola Gambrinus ligy prohrál na půdě Dukly Praha 0:1. O vítězství domácího celku rozhodla v 59. minutě proměněná penalta Malého. V prvním poločase podali modrobílí sympatický výkon a byli více než vyrovnaným soupeřem domácí Dukle. Svěřenci trenéra Svědíka měli i první vážnou příležitost pátečního zápasu. Fantiš se uvolnil v šestnáctce Dukly a vybídl ke skórování Krauta, jehož střelu Rada s námahou vyrazil. Dukla se s přibývajícími minutami přesunula na polovinu Baníku, což byla voda na mlýn rychlým ostravským protiútokům. Ty ale brankou neskončily. Dukla Praha naproti tomu nedokázala najít recept na dobře fungující obranu Baníku. Na branku Baníku vystřelila pouze jednou a to ve 29. minutě, kdy Pavlenka lapil nepříliš prudkou střelu Pázlera. Nástup do druhého poločasu vyšel lépe domácí Dukle. První varování vyslal Mareš, který po centru Romery hlavičkoval mimo tři tyče. Druhý nebezpečný moment u branky Baníku skončil vedoucím gólem Dukly. Po souboji Baránka s Pospěchem odpískal sudí Kocourek pokutový kop. K míči se postavil Malý střelou do protipohybu Pavlenky v 59. minutě otevřel skóre. Baník se po inkasované brance nemohl dostat do hry, zatímco Dukla Praha mohla v 70. a 78. minutě navýšit své vedení. Tvrdá střela Malého prosvištěla vedle ostravské levé tyče a Pospěchovou zakončení zblízka reflexivně zlikvidoval Pavlenka. Baník Na Julisce prohrál 0:1.

FK Dukla Praha – FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 59. Malý z pen.
Žluté karty: 11. Sukup, 58. Baránek, 90. Zawada – 28. Romera, 62. Pospěch, 64. Albiach
Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Pochylý
Diváci: 2745
FK Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Matěj Hanousek – Gedeon , Hanousek Marek, Malý – Pázler (51. Albiach), Pospěch (89. Marek), Mareš (82. Vrzal)
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Zawada, Baránek, Frydrych, Sukup (68. Stronati) – Hable – Holzer, Foltýn (80. Lukeš), Kraut (71. Kukec), Milosavljev – Fantiš.

Marodka Viktorky se vyprazdňuje.

24. 10. 2013

ikona_30143.jpgPatrik Dressler se těší na návrat na hřiště.

Obránce Viktorky, který musel pro zranění odstoupit z pohárového utkání s Libercem už je opět připraven naskočit do sestavy. Před měsícem pomohl svým gólem k postupu přes favorizovaného soupeře, ale ze zápasu si pro otřes mozku nic nepamatuje: „Nejen z tohoto utkání, ale tento den mi vymizel z paměti kompletně celý. Svůj gól jsem vlastně viděl až na videu. Pobyl jsem si dvě noci v nemocnici a potom dostal nařízený klid. Byl jsem tedy doma v Ostravě,“ popsal situaci Patrik. Poslední vítězství nad Karvinou sledoval v hledišti po boku Jaroslava Procházky a asistenta Zdeňka Houšteckého: „Byla to parádní podívaná. Kluci odehráli skvělý zápas. Rozhodnuto mohlo být i dříve než ve druhém poločase. Škoda, že Danovi Bartlovi nesedla hlavička před přestávkou. Jinak to byl jednoznačné utkání v náš prospěch. Pochopitelně bych byl raději na hřišti, ale když se vyhrálo, tak to je v pohodě,“ pochvaloval si výkon mužstva. V neděli odpoledne už Patrik nastoupil za farmu, ale porážce 0:3 s Viktorií Jirny nezabránil: „Šel jsem na hřiště až asi na posledních pětatřicet minut a to už jsme prohrávali o tři branky. O chvíli později jsme navíc šli do deseti a bylo to jasné. Z mého pohledu však bylo důležité vyzkoušet si alespoň část utkání. Už v týdnu před Karvinou se mě trenér Trpišovský ptal, jestli se cítím alespoň na lavičku áčka. Raději jsem to ještě odmítl. Ve čtvrtek už ale odjíždím s mužstvem do Zlína.“  Zlínu se zatím moc nedaří. Jaký můžeme očekávat zápas? „My chceme jednoznačně prodloužit sérii bodových úspěchů. Bude to pochopitelně těžké utkání, protože Zlín se potřebuje chytit. Věřím, že když podáme podobný výkon jako v neděli, tak zápas zvládneme,“ přeje si Patrik Dressler.

Prokletí domácího stadionu prolomeno - odnesla to Karviná.

20. 10. 2013

znakvz.jpgPoprvé v této sezóně fotbalové národní ligy zvítězili žižkovští fotbalisté v domácím prostředí. O to pikantnější je skutečnost, že v nedělním dopoledni porazili lídra soutěže MFK OKD Karviná 2:0 po brankách Voltra a Barotšáka. Předzápasové informace k utkání a něco málo o jeho průběhu najdete v celém příspěvku.

Davor Kukec zachránil bodík.

fcb-zno_small.jpgZápas jedenáctého kola Gambrinus ligy FC Baník Ostrava - 1.SC Znojmo FK skončil remízou 1:1. Baník po vyrovnání Kukece, které přišlo v 90. minutě, dokonce sahal po vítězství. Velkou šanci Fantiše ale zneškodnil znojemský brankář Hrubý. Úvodní minuty byly ve znamení převahy Baníku. Už v osmé minutě zahrával Engelmann standardní situaci, na kterou si naběhl Baránek a hlavou orazítkoval břevno. Druhou velkou příležitost sobotního zápasu měl opět Baník. Ve dvacáté sedmé minutě vyslal Kraut ideální pas na Engelmanna, ale toho v nájezdu vychytal Hrubý. Ve dvacáté čtvrté minutě musel ze hry odstoupit Hable, který si po souboji s Lackem přivodil otřes mozku. Nucené střídání štítového záložníka mělo záporný vliv na výkon domácího mužstva. kukec.jpgHostující Znojmo se stále více dostávalo do hry, což vyvrcholilo v třicáté sedmé minutě úvodním gólem Hnaníčka, který poslal za záda Pavlenky prudký centr z rohového kopu. O dvě minuty později mohl Baníku zasadit další ránu Crnkić, ale bosenský záložník mířil do boční sítě. Fotbalisté Baníku byli viditelně otřesení inkasovaným gólem a do poločasového hvizdu si žádné nebezpečí před brankou Znojma nevytvořili. Poločasová přestávka Baníku pomohla, hned po zahájení druhého poločasu měli domácí dvě stoprocentní příležitosti. Jenže ani Kraut a následně ani Engelmann, nedokázali zamířit přesně. Baník se současně musel ohlížet i na zadní vrátka, protože Znojmo stále častěji hrozilo z rychlých protiútoků. Zejména Okleštěk s Vašíčkem zlobili baníkovskou obranu a měli několik možností navýšit jednobrankové znojemské vedení. O dělbě bodů rozhodl v 90. minutě střídající Kukec, který nekompromisní ranou překonal znojemského brankáře Hrubého. Mohlo být ještě veseleji, ale osamocený Fantiš si v ideální pozici vylámal zuby na hostujícím gólmanovi.

Žižkovská Viktoria vyloupila Vltavín, její výhru trefil Bartl.

13. 10. 2013

bartl.jpgV pražských Holešovicích se v sobotní dopoledne utkalo poslední mužstvo Vltavína v rámci malého derby s Viktorií Žižkov. Mírným favoritem zápasu byli hosté, kteří svou roli potvrdili a po vyrovnaném průběhu utkání nakonec zvítězili gólem Daniela Bartla (na snímku) z 81. minuty. Fotbalisté Vltavína začali nebojácně a už po třech minutách se do první slibné příležitosti prodral domácí kapitán Předota, kterého poslal dopředu výbornou přihrávkou Pečeňa. Žižkovský gólman Boháč však tvrdou ránu prvně jmenovaného zpacifikoval. Následně se hra zklidnila a bojovalo se hlavně ve středu hřiště. Šancí bylo jako šafránu, ani jedno z mužstev si žádnou vyloženou gólovku vytvořit nedokázalo. Výjimkou byla situace z 28. minuty, kdy si na střílený centr Sivriče naskočil Škoda, ale se svou hlavičkou neuspěl. První poločas tak skončil bez branek. Po hodině hry zahrozila opět Viktorka, když Čaba podcenil centr a Sivrič střílel do prázdné branky, jenže ve skórování mu včasným skluzem zabránil obětavý bek Bureš. S přibývajícími minutami se zápas změnil v boj, ale diváci se branky přece jen dočkali. Běžela 81. minuta, když Žižkovští zahrávali rohový kop a odražený míč uklidil Daniel Bartl z penaltového prostoru za záda Čaby – 0:1. V závěru Vltavínu nešla upřít touha vyrovnat, jenže šlo spíš o křečovitou snahu než bůhvíjaký tlak. Vyrovnané malé pražské derby tak ovládli fotbalisté Viktorie Žižkov. Fotbalisté Vltavína začali nebojácně a už po třech minutách se do první slibné příležitosti prodral domácí kapitán Předota, kterého poslal dopředu výbornou přihrávkou Pečeňa. Žižkovský gólman Boháč však tvrdou ránu prvně jmenovaného zpacifikoval. Více informací o utkání a fotogalerii z tohoto utkání můžete shlédnout zde:

Viktorce se prostě na domácím hřišti nedaří.

30. 9. 2013

znakvz.jpgKdyby se hrálo na vyložené šance, Žižkovští by slavili pohodlné tři body. Místo toho se musí spokojit s remízou. Dohrávali totiž v devíti, neboť stopeři Hejný a Bodeček hasili vždy vyloženou šanci faulem, za který viděli od sudího Zelinky červenou kartu. Předčasně pod sprchy putoval v prvním poločase také střížkovský Ježdík. Divoké utkání sledovala velmi pěkná divácká kulisa. Komentář k utkání a názory obou trenéru naleznete v celém příspěvku.

Baník na Slovácku nezklamal.

29. 9. 2013

banik.gifBaníček ve velmi důležitém utkání na Slovácku určitě nezklamal. Po remíze 2:2 bere bod a mladí kluci z Bazalů opět prokázali, že když se chce, tak to jde. O tom jak toto utkání viděl sám trenér Svědík se dozvíte zde:

Pohárové utkání České pošty.

27. 9. 2013

znakvz.jpgVideo sestřih z pohárového utkání mezi FK Viktoria Žižkov vs. FC Slovan Liberec můžete shlédnout zde: http://www.zkracovatko.cz/nqFzSs